Ekonomi Güncelleme Tarihi: 10 Ara 2016 10:40

FETÖ'ye bavulla para taşıyan 55 kişi için gözaltı kararı

FETÖ'ye yönelik İstanbul'da şafak operasyonu! Örgütü finanse ettikleri ve yurt dışına bavulla para kaçırdıkları iddia edilen çoğu iş adamı 55 kişi için gözaltı kararı verildi.

FETÖ'ye bavulla para taşıyan 55 kişi için gözaltı kararı

FETÖ'ye yönelik İstanbul'da şafak operasyonu! Fetullahçı terör örgütü'nü finansman ettikleri iddia edilen 55 şüpheliye operasyon başlatıldı. Şüphelilerin yasa dışı himmet topladıkları ve örgüte bavullarla milyonlarca lira taşıdıkları iddia ediliyor.

Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik İstanbul'da şafak vaktinde büyük bir operasyon başlatıldı. Örgütü finanse ettikleri ve yurtdışına bavulla para kaçırdıkları iddia edilen çoğu işadamı 55 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

OPERASYON BAŞLADI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı Ercan Devrim'in talimatı üzerine hareket geçen İstanbul Mali Suçlarla mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 55 şüphelinin adreslerinde gözaltı ve arama çalışması başlattı.

İKİ SENELİK ÇALIŞMA

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyona dönüşen dosya ile ilgili iki senedir çalışma yürüttükleri öğrenildi.

Şüphelilerin FETÖ adına düzenli olarak himmet adı altında para topladıkları, örgüte finansman sağladıklar, ve bavullarla terör örgütüne para taşıdıkları tespit edildi. Bavulların ABD, Uganda ve Kazakistan gibi ülkelere götürüldüğü anlaşıldı.

YARDIM ALDILAR

Şüphelilerin FETÖ'ye para taşırken Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanları'ndaki kulelerde görevli hava trafik kontrolleri olduğu belirtilen örgüt mensuplarından da yardım aldıkları saptandı.

34 KİŞİ GÖZALTINDA

Emniyet Müdürü Ömer Kumlu yönetimindeki Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 34 kişiyi gözaltına aldı, 55 ayrı adreste arama çalışmalarını sürdürüyor

Ekleme Tarihi: 10 Ara 2016 10:40