Ekonomi Güncelleme Tarihi: 27 Ağu 2016 00:30

Fi Yapı ve Akfa Holding Yönetim Kurulu Başkanları tutuklandı

FETÖ/PDY'ye finansal destek sağladıkları iddiasıyla gözaltına alınan Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan ile Akfa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aktaş'ın da aralarında bulunduğu 4 kişi tutuklandı.

Fi Yapı ve Akfa Holding Yönetim Kurulu Başkanları tutuklandı
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, FETÖ/PDY'ye finansal destek sağlanmasına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen son 7 şüphelinin sorguları tamamlandı.

Nöbetçi sulh ceza hakimliği, Akfa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aktaş ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferhat Aktaş, Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan ile Hasan Sayın'ın 'silahlı terör örgütüne üye olma', 'suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama' ve 'terörizmin finansmanının önlenmesi kanununa muhalefet' suçlarını işlediğine dair kuvvetli şüphe bulunduğu gerekçesiyle tutuklanmalarına karar verdi.

Şüpheli Gökhan Özdemir'in adli kontrol hükümleri kapsamında serbest bırakılmasına hükmeden hakimlik, diğer şüpheliler Mehmet Apti Ulutürk ile Hüsamettin Ünal'ın da serbest bırakılmasını karara bağladı.

TUTUKLU SAYISI 39 OLDU

Soruşturma kapsamında tutuklanan şüpheli sayısı 39 oldu. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, FETÖ/PDY'ye finansal destek sağladıkları iddiasıyla Akfa Holding ve 44 alt şirketi ile Yeni Mağazacılık AŞ'ye yönelik yürütülen soruşturmada, aralarında şirket yöneticilerinin de bulunduğu 120 kişi hakkında gözaltı kararı alınmış, şüphelilerden 102'si yakalanmıştı.

Ekleme Tarihi: 27 Ağu 2016 00:30