Dünya Güncelleme Tarihi: 28 Ağu 2016 01:11

Fırat Kalkanı Operasyonu'nda Cerablus'ta ilk şehidimizi verdik! İşte kimliği

Suriye'nin Cerablus kentinde 2 tanka yönelik roketli saldırıda şehit olan tank şoförü uzman çavuşun Ercan Çelik olduğu ortaya çıktı. Şehidin Düzce'deki evine ateş düştü

Fırat Kalkanı Operasyonu'nda Cerablus'ta ilk şehidimizi verdik! İşte kimliği
Suriye'nin Cerablus kentinde 2 tanka yönelik roketli saldırıda şehit olan tank şoförü uzman çavuş Ercan Çelik'in Düzce'nin Akçakoca ilçesinde yaşayan baba ocağına ateş düştü.

CERABLUS'TA TSK İLK ŞEHİDİNİ VERDİ

TSK tarafından önceki gün Gaziantep'in Karkamış ilçesi sınırında bulunan Suriye'nin Cerablus kentine düzenlediği operasyonda ilk şehidini verdi.

ACI HABER ŞEHİDİN AİLESİNE VERİLDİ

IŞİD'ten arındırılan yerlerde hakimiyet kurmaya çalışan YPG'liler arasında çıkan ve yaklaşık 1 saat süren çatışmalarda Türk tanklarına yapılan roketli saldırıda 2 tank isabet aldı. Düzenlenen saldırıda tank şoförü olan uzman çavuş Ercan Çelik şehit düşerken, 2 asker de yaralandı.

1 yıllık evli olan şehit uzman çavuş Çelik'in Düzce'nin Akçakoca ilçesinde yaşayan baba Muhammet ve anne Şehnaz Çelik'e acı haber Yüzbaşı Özgür Üngüt tarafından verildi.

EŞİ HAMİLEYDİ

Ağıtların yükseldiği baba ocağında sağlık ekipleri hazır bekletilirken, şehit askerin naşının yarın baba ocağı Akçakoca'da toprağa verileceği öğrenildi. Muhammet ve Şehnaz çiftinin iki erkek çocuğundan en küçüğü olan şehit Uzman Çavuş Ercan Çelik'in sağlık memuru olan eşinin ise hamile olduğu öğrenildi.

Ekleme Tarihi: 28 Ağu 2016 01:11