Dünya Güncelleme Tarihi: 14 Ara 2016 19:34

Fransa Başbakanı Cazeneueve'den Halep tepkisi!

Fransa Başbakanı Bernard Cazeneuve, Halep'te yaşanan sivil katliamlarla ilgili konuştu, Rusya'nın sorumluluk üstlenmesi gerektiğini söyledi.

Fransa Başbakanı Cazeneueve'den Halep tepkisi!

FRANSA Başbakanı Bernard Cazeneuve, Halep’te insanlığın ayaklar altına alındığını belirtti ve Rusya’ya artık sorumluklarını üstlenmesi çağrısında bulundu.

Cezaneuve, Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada Halep’in doğusunda sivil halka yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Fransa Başbakanı, “Halep’te rehine alınan sivil halka yönelik katliamlar derhal durdurulmalı. Rusya’nın desteği ile Esed rejimi burada tam bir savaş ilan etti. İnsani durum için derhal harekete geçilmeli. Rusya artık sorumluluklarını üstlenmeli. Suriye’de işlenen savaş suçları cezasız kalmamalı. Suriye’de insanlık gerçekte ayaklar altına alındı. Bu durum kesinlikle kabul edilemez.“ dedi.

Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault ise sabah yaptığı açıklamada, Halepli sivillerin şehri terk etmesini izlemek üzere Birleşmiş Milletler (BM) gözlemcilerinin görev yapması çağrısında bulunmuştu.

France 2 televizyonunda gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Ayrault, Halep'teki sivillerin tahliyesinin güvenli bir şekilde sağlanması gerektiğini bildirmişti.

Ekleme Tarihi: 14 Ara 2016 19:34