Spor Güncelleme Tarihi: 7 Eyl 2018 16:38

Galatasaray futbol okulu öğrencilerinden Adnan Polat’a anlamlı ziyaret

Galatasaray Spor Kulübü Eski Başkanı Adnan Polat, terör mağduru Mardin Nusaybin’de başkanlığı döneminde açılışını gerçekleştirdiği futbol okulunun öğrencileri ile bir araya geldi.

Galatasaray futbol okulu öğrencilerinden Adnan Polat’a anlamlı ziyaret

Nusaybin’den gelen yaklaşık 40 öğrenciyi ağırlayan Adnan Polat, Nusaybin’deki kız çocukları için açılması planlanan basketbol ve voleybol okuluna destek olacağının da müjdesini verdi.Mardin’in Nusaybin ilçesinde, Galatasaray Eski Başkanı Adnan Polat’ın 2009 yılında açılışını gerçekleştirdiği Galatasaray Nusaybin Futbol Okulu’nda eğitim gören çocuklar, proje koordinatörü Şehmus Ak liderliğinde eski başkanı İstanbul’da ziyaret etti.

Galatasaray’ın ismini verdiği en eski ikinci okul olan Galatasaray Nusaybin Futbol Okulu, kurulduğu günden bugüne terör mağduru 2490 çocuğa eğitim verdi. Okul, Nusaybinli 3 öğrenciyi de Galatasaray’ın altyapı kadrosuna kazandırdı.

Öğrencilerin ziyaretinden duyduğu mutluluğu dile getiren Adnan Polat, “2009 yılında açılışını gerçekleştirdiğimiz Galatasaray Nusaybin Futbol Okulu’nun öğrencilerini bugün burada ağırlamak, bizim için gurur verici. Ülkemizin geleceği, en kıymetli varlığımız olan çocuklarımızın iyi şartlarda ve güvenli bir ortamda eğitim görmesi en büyük dileğimiz elbette. Umuyorum ki bu dileğimiz en yakın dönemde gerçekleşecek. Başkanlığım döneminde açılışını yaptığım bu okulun öğrencilerinin en iyi şekilde eğitim aldığını görmek umut verici. Ayrıca eğitim ve sporun yanı sıra sosyal ve kültürel yaşamlarına da katkı sağlanması, bulundukları ortamdan bir nebze de olsa uzaklaşmaları için en öncelikli ihtiyaçlardan. Özellikle, bu okuldan mezun olan çocuklarımızdan altyapıya girenlerin olduğunu duymak da beni ayrıca memnun etti. Bu projenin oluşturulması için çaba sarf eden Proje Koordinatörü Şehmus Ak başta olmak üzere, tüm öğrencilerimize beni ziyaret ettikleri için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Polat, Nusaybin’deki kız çocukları için açılması planlanan basketbol ve voleybol okuluna destek olacağının da müjdesini verdi. Proje Koordinatörü Şehmus Ak ise “Açılacak bu okulla birlikte kız çocuklarının sosyal hayata kazandırılması bizim en önemli önceliğimiz. Bunun da Adnan Polat sayesinde yapılacak olmasından dolayı mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Yaşları 6 ile 14 arasında değişen öğrencilerin, mental ve sosyal yönden de gelişmelerini hedefleyen okulda, futbolun yanı sıra bağlama, masa tenisi, bilgisayar gibi eğitim imkanları ve çocukların faydalanabileceği bir adet kütüphane yer alıyor. Futbol Okulu bünyesinde kurulacak tiyatro kulübünde gitar ve bağlama eğitimi almış çocukların konser vermeleri de planlanıyor.

Futbol okulu bünyesinde faaliyet gösteren Nusaybin Çocuk Gelişim Merkezi, gerçekleştirdiği faaliyetlerle Engelsiz Yaşam Vakfı tarafından 2016 yılı Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü’ne layık görüldü.

Ekleme Tarihi: 7 Eyl 2018 16:38