Güncel Güncelleme Tarihi: 21 Ağu 2016 00:16

Gaziantep'te canlı bomba saldırısı 8 ölü 60 yaralı

Gaziantep kent merkezinde bir sokak düğününde patlama meydana geldi. İlk belirlemelere göre 8 kişi öldü, 60 kişi yaralandı

Gaziantep'te canlı bomba saldırısı 8 ölü 60 yaralı
Gaziantep kent merkezinde bir sokak düğününde patlama meydana geldi. İlk belirlemelere göre 8 kişi öldü, 60 kişi yaralandı.

 Gaziantep'te Sokak Düğününe Canlı Bomba Saldırısı: 8 Ölü, 60 Yaralı
Gazantep şehir merkezinde Siirtlilerin sokak düğününde bir patlama yaşandı. Gaziantep Valisi olayın ardından yaptığı açıklamada "Menfur terör saldırısı nedeniyle yaralananlar oldu" dedi. Reuters haber ajansı, saldırıda 8 kişinin öldüğünü, 60 kişinin de yaralandığı bilgisini paylaştı.

VALİ TERÖR SALDIRISI

Şahinbey ilçesine bağlı Beybahçe mahallesinde gerçekleşen patlamanın 'terör saldırısı' olduğunu söyleyen vali Ali Karakaya, yaralananlar olduğunu açıklarken, bölgeye çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edildi.

ÖLÜ VE YARALILAR VAR

Gaziantep'ten CNN Türk yayınına bağlanan DHA muhabiri Hasan Kırmızıtaş, patlamanın sokak düğününde gerçekleştirildiğini söyledi. Patlamada ölü ve yaralılar olduğunu söyleyen Kırmızıtaş, patlamanın nasıl gerçekleştiğine dair henüz net bir bilgi olmadığını söyledi.

REUTERS: 8 ÖLÜ, 60 YARALI

Saldırının ardından Reuters Haber Ajansı patlamada 8 kişinin öldüğü, 60 kişinin de yaralandığı bilgisini paylaştı.

CANLI BOMBA İDDİASI

AK Parti Gaziantep milletvekili Mehmet Erdoğan, saldırının canlı bomba tarafından gerçekleştirildiğine dair duyumlar aldıklarını belirtti. Erdoğan, DHA muhabiri Kırmızıtaş'ın ölenler olduğuna dair aktardığı bilgisini de doğruladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BİLGİ ALDI

Cumhırbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saldırının ardından yetkilileri arayarak bilgi aldı.

15 GÜN SÜREYLE ÖZEL GÜVENLİK BÖLGESİ İLAN EDİLMİŞTİ

Akşam saatlerinde IŞİD denetimindeki Cerablus bölgesinden atılan roket mermisi, Gaziantep'in Karkamış ilçesindeki boş araziye düşmüş, Beşkılıç ile Türkyurdu arasındaki bölge 15 gün süreyle 'özel güvenlik bölgesi' olarak ilan edilmişti.

 

Ekleme Tarihi: 21 Ağu 2016 00:16