Güncel Güncelleme Tarihi: 25 Ağu 2016 09:49

Genelkurmay'daki darbeci sivil şahsın kimliği belli oldu

Genelkurmay'a elinde tabancayla giren hainin, Hava Kuvvetleri imamı Adil Öksüz'le aynı üniversiteden Mehmet Akçara olduğu ortaya çıktı. Akçara Kara Harp Okulu'nda da öğretim görevlisiymiş.

Genelkurmay'daki darbeci sivil şahsın kimliği belli oldu
15 Temmuz gecesi Genelkurmay'a giren eli silahlı sivillerin kim olduğu ortaya çıktı. Görüntülere yansıyan o sivilin ismi: Mehmet Akçara. Firari hava kuvvetleri imamı Adil Öksüz'le aynı üniversiteden. Üstüne üstlük Kara Harp Okulu'nda da öğretim görevlisi.

ÖKSÜZ'ÜN ARKADAŞI

Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden 2012'de mezun olan Akçara, KHO'da Türk Dili öğretim görevlisiydi. Genelkurmay Karargâhı baskınında elinde tabanca olan kırmızı gömlekli Akçara, firari Öksüz'ün arkadaşı çıktı. İkilinin üniversitede sık sık görüştükleri belirlendi. Akçara, üniversiteden sonra KHO'ya sızdı.

12 CEMAAT EVİNDEN SORUMLUYDU

Öksüz'ün toplantılarına da katılan Akçara'nın, FETÖ'nün "Büyük Bölge Talebe Mesulü" olduğu ortaya çıktı. Öksüz'ün görev yaptığı İlahiyat Fakültesi'nin yayın organı Nüsha'da da yazılar yazan Akçara, FETÖ'cü generallerle karargaha girdi.

Akçara, 2008-2012 arasında Sakarya'da 12 cemaat evinden sorumluydu. Aslen Sakaryalı olan Akçara'nın üniversite arkadaşları Akçara'nın Sakarya Serdivan'da bulunan Mobilyacılar Çarşısı'ndaki bir FETÖ yurdunda müdür yardımcılığı yaptığını, kendi evinde kalmak yerine FETÖ evlerinde kaldığını söyledi.

(Kaynak: Sabah)

Ekleme Tarihi: 25 Ağu 2016 09:49