Politika Güncelleme Tarihi: 6 Eyl 2016 20:18

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş ifadeye çağırıldı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP lideri Selahattin Demirtaş'ı 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçlamasıyla ifadesi için adliyeye çağırdı. İfadesi alınacaklar arasında HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan da var

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş ifadeye çağırıldı
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan'a ifadeleri alınmak üzere davetiye çıkardı.

MİLLETVEKİLİ DOSYALARI İNCELENMEYE BAŞLANDI

Alınan bilgiye göre, milletvekillerinin yasama dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Anayasa'da değişiklik yapılmasını öngören kanunun Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından milletvekillerinin dosyaları incelenmeye başlandı.

DEMİRTAŞ'A SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNE ÜYE OLMAK SUÇUNDAN İFADE İÇİN DAVETİYE ÇIKARILDI

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş ve milletvekili Aydoğan'ın, haklarında yürütülen soruşturma kapsamında, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan ifadeleri alınmak üzere davetiye çıkarıldı.

Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi de dün terör örgütü PKK'nın üst yapılanması KCK ana davasında HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel'in de aralarında bulunduğu milletvekilleri Osman Baydemir, Dirayet Taşdemir, Selma Irmak, Ahmet Yıldırım, Besime Konca, Alican Önlü ve Nadir Yıldırım hakkında "zorla getirilmesi" yönünde karar vermişti.

Ekleme Tarihi: 6 Eyl 2016 20:18