Politika Güncelleme Tarihi: 14 Ara 2016 15:27

HDP'li Hüda Kaya: Polisin katledilmesini istemiyorsanız...

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, terör saldırıları hakkında tuhaf bir açıklama yaptı.

HDP'li Hüda Kaya: Polisin katledilmesini istemiyorsanız...

HDP'li vekil Hüda Kaya, barış çağrısı altında tuhaf açıklamalara imza attı. Kaya, "askerin, polisin katledilmesini istemiyorsanız, 24 saatte ülkeyi cennet yurduna çeviririz" dedi.

Halkın Demokratik Partisi (HDP) İl Örgütü, bugün sabah saatlerinde HDP İstanbul İl Binası'na polisin yaptığı operasyon ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Açıklama sırasında HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya da konuştu.

HDP ve AK Partili vekiller yumruklaştı kadın vekiller şok etti

"POLİSLER DE ASKER DE KİMSE KATLEDİLMESİN" DİYE GERÇEKTEN İSTİYORSANIZ...

Konuşmasında Kaya, "Hoş geldiniz demek istiyordum ama şu manzara hoş mu? değil mi? nasıl bir ortam içerisinde olduğumuzu çok iyi gösteriyor. Ve şu an bu kareler tarihe geçiyor. Eğer siz gerçekten bu halkın huzurunu, bu ülkenin barışını istiyorsanız 24 saatte bunu gerçekleştirmenin önünde hiçbir engel yok. Gerçekten samimiyseniz, gerçekten barışı istiyorsanız, gerçekten 'acılı insanlar bu ülkede olmasın' diyorsanız, 'hiçbir insanımız katledilmesin, annelerin, babaların evlatların, eşlerin yüreğine ateş düşmesin, evlere tabutlar gelmesin, gençler de, polisler de, asker de kimse katledilmesin' diye gerçekten istiyorsanız; 24 saatte biz bu ülkeyi bir barış yurduna, bir cennet yurduna döndürebiliriz. Bir kez daha bu sözümü haykırıyorum; vekillerimizin, başkanlarımızın, yöneticilerimizin, bütün halkımızın talebini bir kez daha haykırıyorum: Gelin sevgili halkımız, ey HDP'li olmayanlar, 'katliamları istemiyoruz' diyen bütün halkımız gelin hep birlikte büyük bir savaş hamlesine karşı, büyük bir barış hamlesi başlatalım." dedi.

Hande Fırat HDP'ye çok fena saydırdı!

HDP teröre karşı ortak bildiriye neden imza atmadı?

Ekleme Tarihi: 14 Ara 2016 15:27