Politika Güncelleme Tarihi: 13 Ara 2016 07:54

HDP'li iki vekil genel merkez önünde gözaltına alındı

HDP Grup Başkanvekili ve Diyarbakır Milletvekili Çağlar Demirel ile Siirt Milletvekili Besime Konca TBMM'den çıktıkları sırada gözaltına alındı.

HDP'li iki vekil genel merkez önünde gözaltına alındı

HDP Grup Başkanvekili ve Diyarbakır Milletvekili Çağlar Demirel ile Siirt Milletvekili Besime Konca gözaltına alındı. İki milletvekili hakkında ifade vermeye gitmedikleri gerekçesiyle zorla getirme kararı bulunuyor.

Gözaltı haberini Twitter hesabından duyuran HDP Diyarbakır Milletvekili Feleknas Uca "Ankara 'da Besime Konca ve Çağlar Demirel vekillerimizi gözaltına aldılar" diye yazdı.

İKİ AYRI SORUŞTURMA KAPSAMINDA GÖZALTI KARARI

Diyarbakır ve Batman Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen iki ayrı soruşturma kapsamında, haklarında yakalama kararı bulunan, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili ve Diyarbakır Milletvekili Çağlar Demirel ile Siirt Milletvekili Besime Konca, TBMM'den ayrıldıktan bir süre sonra Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı.

Konca ve Demirel, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyete götürüldü.

HDP'DEN AÇIKLAMA

HDP Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamada da "Grup Başkanvekilimiz Sayın Çağlar Demirel ile Siirt Milletvekilimiz Sayın Besime Konca saat 24:00 itibariyle Genel Merkezimiz önünde gözaltına alınmıştır." denildi.

Ekleme Tarihi: 13 Ara 2016 07:54