Güncel Güncelleme Tarihi: 1 Eki 2016 12:30

Hikayesi Erdoğan'ın ağlayan darbe gazisi Yiğit mesai arkadaşı oldu

15 Temmuz darbe girişiminde gazi olan Volkan Yiğit, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Külliye'de memur olarak işe başladı.

Hikayesi Erdoğan'ın ağlayan darbe gazisi Yiğit mesai arkadaşı oldu
15 Temmuz'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde ikiz kardeşi ve kayınbiraderi can veren, kendisi de gazi olan Volkan Yiğit, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Külliye'de memur olarak işe başladı.

İKİZ KARDEŞİ VE KAYINBİRADERİNİ ŞEHİT VERDİ

FETÖ'nün darbe girişimine kalkıştığı 15 Temmuz gecesi Ankara Sincan'da yaşayan Volkan Yiğit, ikiz kardeşi Erkan ve arkadaşlarıyla birlikte demokrasiye sahip çıkmak için Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne koşmuş, hain darbecilerin bombalarıyla ikiz kardeşi Erkan ve kayınbiraderi Alper Kaymakçı şehit düşmüştü. O ise omuzundan yaralanmıştı.

ERDOĞAN GÖZYAŞLARINI TUTAMAMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında Yiğit kardeşlerin hikâyesini izleyince gözyaşlarını tutamamıştı. Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar'ın da ailesini ziyaret ettiği Volkan Yiğit, demokrasi nöbetlerinin son gününde yine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin önündeydi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Külliye bahçesinde vatandaşlara hitap ettikten sonra aralarında şehit yakınlarının da bulunduğu vatandaşlarla görüşmüş, Volkan Yiğit ile de burada sohbet etmişti.

"7 EYLÜL'DE İŞE BAŞLADIM"

Sohbet sırasında kendisinin bir işe yerleştirilmesi konusunun Erdoğan'dan yardım istediğini belirten Volkan Yiğit şunları anlattı: "Cumhurbaşkanımız 'Sen nereyi istersin?' diye sordu. Ben de 'Siz nereye layık görürseniz' dedim. 'O zaman seni burada görmek istiyorum' dedi. Gazi olduğum, kardeşimi, kayınbiraderimi şehit verdiğim yerde memur oldum. 7 Eylül'de işe başladım."

"ARTIK TAMAMEN NÖBET YERİMİZ OLDU"

Külliye'de işe başladığı için mutlu olduğunu belirten Yiğit, hislerini şöyle aktardı: "15 Temmuz' da vazife olarak gördüğüm için Külliye'nin önüne gittik. Caminin önünde düştük biz. Camiye giderken o bombanın yeri hâlâ duruyor. Oradan her geçtiğimde görüyorum. O zaman duygulanıyorum tabii. Ama bizim için vazife deyince akan sular durur. 15 Temmuz gecesi de vazifemizdi, şu anda da vazifemiz devam ediyor. Sevdiğim, inandığım, arkasında koşturduğum insanın şu an yanındayım. Aynı binada çalışıyoruz. Burası şimdi tamamen nöbet yerimiz oldu."

Öte yandan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, önceki günkü 27. Muhtarlar Toplantısı'nda, Volkan ve Erkan Yiğit kardeşlerin ağabeyi olan, Sincan Osmanlı Mahalle Muhtarı Hakan Yiğit'i de davet etti.

Ekleme Tarihi: 1 Eki 2016 12:30