Bülten Güncelleme Tarihi: 9 Şub 2023 17:00

ICBC Turkey’den deprem bölgesine 1 milyon TL destek

Industrial and Commercial Bank of China Türkiye iştiraki ICBC Turkey, deprem felaketi sonrasında destek için 1 milyon TL bağış yaptı.

ICBC Turkey

*ICBC’nin (Industrial and Commercial Bank of China) Türkiye iştiraki ICBC Turkey, Kahramanmaraş ve çevre illerde meydana gelen deprem felaketi sonrasında destek için harekete geçti.

AFAD’a aktarılmak üzere 1 milyon TL’lik maddi yardımda bulunduğunu açıklayan ICBC Turkey, yapılacak her türlü yardımın hayati önem taşıdığına dikkat çekti.

Türkiye bankacılık sektöründe faaliyet gösteren ICBC Turkey, merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve çevre 10 ili etkileyen depremin ardından bölgeye destek için harekete geçerek, depremzedeler için 1 milyon TL nakdi yardım desteğinde bulunduğunu açıkladı.

ICBC Turkey yaptığı açıklamada, "Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen yıkıcı depremden etkilenen vatandaşların ve ağır kış şartları koşullarında kurtarma faaliyetlerini yürüten ekiplerin acil ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla ICBC Turkey olarak 1 milyon TL nakdi yardım desteği veriyoruz.

Böylesi bir felaket sonrası yapılacak her türlü desteğin hayati önem taşıdığına inanıyoruz. Bir kez daha bu vesileyle hayatını kaybedenlere başsağlığı, yaralılar için acil şifalar dileriz" ifadelerini kullandı.*

Ekleme Tarihi: 9 Şub 2023 17:00