Politika Güncelleme Tarihi: 25 Ağu 2016 15:11

İçişleri Bakanı Ala: Saldırı konvoya yönelik 3 asker yaralı

İçişleri Bakanı Efkan Ala CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyunu hedef alan saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Faillerin kesinlikle PKK olduğunu ve 1'i ağır 3 askerin çatışmada yaralandığını açıkladı

İçişleri Bakanı Ala: Saldırı konvoya yönelik 3 asker yaralı
İçişleri Bakanı Efkan Ala CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyunu hedef alan saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Faillerin kesinlikle PKK olduğunu ve 1'i ağır 3 askerin çatışmada yaralandığını açıkladı.

Saldırının faillerinin PKK olduğunu bir süredir bölgede operasyonların sürdürüldüğünü açıklayan Bakan Ala Kemal Kılıçdaroğlu'nun güvenliği için her türlü tedbirin alındığı ve Kılıçdaroğlu'nun sağ sağlim dönmesi için helikopter gönderildiğini açıkladı. 

Mehmet Bekaroğlu ise Kemal Kılıçdaroğlu'nun dönmeyip programa devam edeceğini açıkladı. ,

çişleri Bakanı Efkan Ala, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna Artvin'in Şavşat ilçesinden Ardanuç ilçesine gittiği sırada düzenlenen saldırıyla ilgili konuştu. Ala, saldırıda 1'i ağır 3 askerin yaralandığını açıkladı.
Ala'nın açıklamalarından satır başları şöyle

"ARACI KULLANAN JANDARMA ER BAŞINDAN VURULDU, DURUMU AĞIR"

- Konvoyunun korumasını sağlamak üzere görevlendirilmiş ve öncülüğünü yapan jandarma aracımıza terörist unsurlarca ateş açılmıştır. Bu ateş sonucu aracı kullanan jandarma er başından vurularak ağır yaralanmıştır, iki astsubay da hafif yaralanmıştır.

- Sayın Kılıçdaroğlu'nun kendisiyle telefonla konuştuk. Durumu iyi.

- Saldırıyı düzenleyen kesin olarak PKK. Teröristlere yönelik operasyon da başlatıldı.

- Saldırıda sadece öncü araçta hasar var. Başka araçta herhangi bir hasar yok.

- Sayın Genel Başkan'ın konvoyuna yapılmıştır bu saldırı. Biz bu saldırıyı hepimize yapılmış olarak sayıyoruz.

Ekleme Tarihi: 25 Ağu 2016 15:11