Politika Güncelleme Tarihi: 31 Ağu 2016 21:07

İçişleri Bakanı Efkan Ala istifa etti işte yerine gelen yeni isim

Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın görevden ayrıldığını açıkladı. Ala'nın yerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu getirildi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala istifa etti işte yerine gelen yeni isim
Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın istifasıyla yerine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na da AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu'nun atandığını bildirdi.

BEŞTEPE'DE SÜRPRİZ GÖRÜŞME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım'ı, Cumhurbaşkanı Külliyesi'nde sürpriz bir görüşme yaptı. Devletin zirvesindeki iki ismin toplantısı yaklaşık 1 saat sürdü.

İÇİŞLERİ BAKANI EFKAN ALA İSTİFA ETTİ

Başbakan Yıldırım, kabulün ardından kabinede yapılan değişikliğe ilişkin açıklamaya yaptı.

Yıldırım, "İçişleri Bakanımız Bursa Milletvekili Efkan Ala'nın istifasıyla boşalan bakanlığa, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, boşalan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na da Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu atanmıştır. Kamuoyuna bu bilgileri sunuyorum." diye konuştu.

BAŞBAKAN, BAŞARILAR DİLEDİ

İçişleri Bakanlığı görevini bırakan Efkan Ala'ya hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Başbakan Yıldırım, yeni görevlerine atanan bakanlara da başarı dileğinde bulundu.

SOYLU BUGÜN KÜLLİYE'YE GİTTİ

Alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım görüşmesi öncesi gündüz saatlerinde Süleyman Soylu'nun Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gittiği ve bir görüşme yaptığı öğrenildi.

SELİYMAN SOYLU DARBE GECESİ TARİH YAZDI

Hatırlanacağı gibi FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Süleyman Soylu, darbecilerin bastığı ve bildiri okuttuğu TRT'ye giderek durumun normala dönmesi yönünde önemli bir rol oynamıştı.

 

Ekleme Tarihi: 31 Ağu 2016 21:07