Güncel Güncelleme Tarihi: 3 Eki 2016 21:13

İddianameye göre Fethullah Gülen'den sonra iki numara

Denizli'de hazırlanan FETÖ iddianamesinde 'Fetullah Gülen'den sonra örgütün ikinci adamının İsmail Büyükçelebi olduğu belirtiliyor.

İddianameye göre Fethullah Gülen'den sonra iki numara
Denizli'de FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında ilk iddianame hazırlanarak mahkemeye gönderildi. İddianamede ' Denizli'yi 6 eyalete bölen örgütün Fetullah Gülen'den sonra örgütün ikinci adamı İsmail Büyükçelebi'nin Tavaslı olmasından dolayı Tavas'a büyük önem verdiği' ifadeleri yer aldı.

İDDİANAME HAZIRLANDI

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde Tavas Cumhuriyet Savcılığı tarafından FETÖ/PDY'nin Tavas'taki mütevelli heyet oluşumu, dershane, yurt, pansiyon ve okullardan oluşan eğitim yapılanması, ilçedeki kadın yapılanması ve ışık evleri yapılanmasına yönelik "Tavas'taki çatı yapılanması" kapsamında başlatılan soruşturma ve yapılan operasyonlar neticesinde toplam 72 şüpheli hakkındaki soruşturma tamamlanarak, iddianame hazırlandı.

AĞIR CEZA MAHKEMESİNE GÖNDERİLDİ

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından 31'i tutuklu 72 şüphelinin, FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üyelik suçundan yargılanmaları istenen iddianame, terör suçlarına bakmakla görevli Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

ÖRGÜTÜN İKİNCİ ADAMI İDDİASI

Denizli'yi 6 eyalete bölen örgütün Fetullah Gülen'den sonra örgütün ikinci adamı İsmail Büyükçelebi'nin Tavaslı olmasından dolayı sözde eyaletlerden Tavas'a büyük önem verdiği belirtilen iddianamenin kabul edilmesinden sonra yargılamanın başlayacağı öğrenildi.

Ekleme Tarihi: 3 Eki 2016 21:13