Politika Güncelleme Tarihi: 4 Kas 2016 07:58

İdris Balüken partililer ile toplantı yaptığı sırada gözaltına alındı

HDP'lilere operasyon haberini alınca parti genel merkezine giden HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, partililerle görüşme yaptığı sırada gözaltına alındı.

İdris Balüken partililer ile toplantı yaptığı sırada gözaltına alındı
İfade vermeye gitmeyen HDP'lilere operasyon kapsamında, HDP Grup Başkanvekili ve Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken, partisinin genel merkezinde gözaltına alındı.
GÖZALTI HABERLERİNİ ALDI, GENEL MERKEZE GELDİ
Baluken, HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın gözaltına alındığına ilişkin haberlerin ardından parti genel merkezine geldi.
PARTİLİLERLE GÖRÜŞME YAPARKEN GÖZALTINA ALINDI
Parti Sözcüsü ve Kars Milletvekili Ayhan Bilgen ve diğer partililerle görüşme yaptığı sırada Baluken, genel merkeze gelen Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince burada gözaltına alındı.

POLİSE DİRENDİ: ÖYLE KAFAMA BASTIRARAK GÖTÜREMEZSİN

Polis aracına götürülürken halkın iradesine darbe vurulduğunu söyleyen Baluken'in "Kafama basmayın. Ben yüzbinlerce oyun temsilcisiyim. Öyle kafama bastırarak götüremezsin beni" diye tepki gösterdiği duyuldu.

POLİSE TEPKİ GÖSTERDİLER, ARBEDE YAŞANDI

Baluken'in parti genel merkezi binasından çıkartıldığı sırada bir grup partili polise tepki gösterdi. Gözaltı için Ankara'daki HDP genel merkezine gelen polis ekipleriyle partililer arasında arbede yaşandı.
İdris Baluken, daha sonra işlemleri için Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Ekleme Tarihi: 4 Kas 2016 07:58