Güncel Güncelleme Tarihi: 23 Kas 2016 20:45

İlhan Cihaner'i gözaltına aldıran savcı Osman Şanal' avukatı da terk etti

Eski Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner'i gözaltına aldıran ve 15 Temmuz'daki darbe teşebbüsü sonrası FETÖ üyeliği suçlamasıyla tutuklanan eski Erzurum Özel Yetkili Savcısı Osman Şanal'ı avukatı da terk etti.

İlhan Cihaner'i gözaltına aldıran savcı Osman Şanal' avukatı da terk etti
Avukatsız kalan Şanal, Cihaner aleyhine açtığı tazminat davasında mahkemeye başvurarak, parasız kaldığı için yargılama giderleri ve fotokopi masraflarını karşılamak üzere Adalet Bakanlığı'ndan adli yardım istedi.

8 YILLIK AVUKATI AYRILDI

Şanal, 14 Kasım'da Yargıtay 4. Hukuk Dairesi'ne gönderdiği dilekçesinde, sekiz yıldır avukatlığını yapan Süleyman Sallı'nın bu görevden ayrıldığını belirtti.

"MAAŞIM YOK"

Tutuklandığı ve meslekten ihraç edildiği için maaşına ve malvarlığına mahkeme kararıyla el konduğunu belirten Şanal, şöyle yazdı:

"Maaşım yok. El koyma nedeniyle bankadaki paramı da alamıyorum. Cezaevinde olduğumdan başka bir iş yaparak para kazanma imkanım da yok. Cezaevi hesabımda 250 TL param var sadece. Mağdur bir savcı olarak dışarıdaki çocuklarıma nasıl bakabileceğimi takdirlerinize bırakıyorum."

Şanal, "hem 100 TL gider avansı için hem de fotokopi ücreti" için adli yardım istediğini anlatarak, "Bu paralar sizler için küçücük, benim için büyük paradır" dedi.

(Kaynak: Hürriyet)

Ekleme Tarihi: 23 Kas 2016 20:45