Güncel Güncelleme Tarihi: 15 Ara 2016 09:11

İstanbul bugün yağmurlu yarın kar yağışı var

İSTANBUL hava durumu saatlik tahmin son raporları açıklandı. İstanbul'da sıcaklık sert düşüyor. İstanbul'da bugün yağış var ama yarın kar yağışı tekrar etkisini gösterecek. Hissedilen sıcaklık ise sıfırın altında olacak.

İstanbul bugün yağmurlu yarın kar yağışı var

İSTANBUL hava durumu saatlik tahmin korkuttu. İstanbul'da hissedilen sıcaklık bugün eksi dereceleri gösterecek. İstanbul'da bugün kar yağışı beklenmiyor yer yer şiddetli sağanak yağışlar görülecek. Fakat yarın, yani 16 Aralık Cuma günü İstanbul'da yer yer etkili kar yağışı görülecek. Kar yağışı cumartesi günü de görülecek.

İSTANBUL HAVA DURUMU SAATLİK TAHMİN

İSTANBUL hava durumu son raporlara göre bugün yer yer etkili sağanak yağış görülecek. Yarın ise kar yağışı bekleniyor. Sıcaklılar eksi dereceleri gösteriyor.

İstanbul için 5 günlük hava durumu raporu

ANKARA HAVA DURUMU 5 GÜNLÜK HARİTALI TAHMİN

ANKARA hava durumu saatlik tahmin ve 5 günlük haritalı tahmin raporları açıklandı. Ankara'da sıcaklık sert düşüyor. Termometreler bugün -9'yi görecek.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Kütahya, Eskişehir, Ağrı ve Iğdır ile sabah saatlerinde Amasya, Batman ve Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle karla karışık yağmur ve kar, Çanakkale ve İstanbul çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI MEVSİM NORMALLERİNİN ALTINDA

Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor. Rüzgar Genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, Batı Karadeniz kıyıları ve Doğu Anadolu'nun batısında kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

ZİRAİ DON UYARISI

Zirai faaliyetlerin ve seracılığın devam ettiği Marmara, Ege, Karadeniz ve Akdeniz'in kıyı kesimlerinde gece saatlerinde hafif zirai don olayı beklendiğinden, zirai faaliyetle ve seracılıkla uğraşan üreticilerimizin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA MARMARA

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Çanakkale, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren bölgenin güney ve doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle karla karışık yağmur ve kar, Çanakkale ve İstanbul çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

ÇANAKKALE °C, 9°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu

EDİRNE °C, 5°C

Parçalı bulutlu

ISTANBUL °C, 6°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu

KIRKLARELİ °C, 5°C

Parçalı bulutlu

EGE

Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzey kesimlerinin çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Kütahya çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHISAR °C, 2°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

IZMIR °C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu

KÜTAHYA °C, 4°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden sonra kar yağışlı

MANISA °C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA °C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu

HATAY °C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

KAHRAMANMARAŞ °C, 5°C

Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzey kesimlerinin çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Eskişehir çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA °C, 0°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

CANKIRI °C, 0°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

KONYA °C, -1°C

Parçalı ve az bulutlu

NEVŞEHİR °C, -4°C

Parçalı ve az bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Zonguldak, Bartın ve Düzce çevreleri ile zamanla bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kıyı kesimlerinde hafif olmak üzere, sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Düzce çevrelerinde sis bekleniyor.

BOLU °C, -1°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kar yağışlı

DÜZCE °C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sisli, öğle saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SİNOP °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ZONGULDAK °C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Amasya çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AMASYA °C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif kar yağışlı

GÜMÜŞHANE °C, -5°C

Parçalı ve çok bulutlu

SAMSUN °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güneydoğu kesimleri ile sabah saatlerinde Ağrı ve Iğdır çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey kesimlerinde kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın batı kesimlerde kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

ELAZIĞ °C, -6°C

Parçalı çok bulutlu ve hafif kar yağışlı

ERZURUM °C, -8°C

Parçalı çok bulutlu ve hafif kar yağışlı

KARS °C, -8°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı

VAN °C, 1°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Batman ve Siirt çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DIYARBAKIR °C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu

GAZIANTEP °C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu

SİİRT °C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı

ŞANLIURFA °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

Ekleme Tarihi: 15 Ara 2016 09:11