Politika Güncelleme Tarihi: 18 Ağu 2016 20:04

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'tan FETÖ'cü damat açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, damadı ile ilgili iddialara ilişkin, "17/25 Aralık'tan sonra damadım bu ihanet şebekesi ile yollarını ayırdığını beyan etti." dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'tan FETÖ'cü damat açıklaması
İBB Başkanı Kadir Topbaş twitter hesabından bir açıklama yaparak hakkındaki iddialara yanıt verdi.

"GEZİ OLAYLARI VE 17/25 DARBE GİRİŞİMİ SIRASINDA İSTANBUL'DAYDIM"

Topbaş, "Sosyal medyadaki şahsıma yönelik iddiaları yanıtlamak istiyorum. Gezi ve 17/25 Aralık süreçlerinde yurt dışında değildim, İstanbul'daydım. 15 Temmuz'da BM toplantısı için New York'ta bulunuyordum. Aylar önce planlanan BM toplantısına Sn Cumhurbaşkanımızın bilgisi dahilinde katıldım. ABD'den uçuşlar iptal edildiği için İstanbul'a gecikmeli dönebildim" ifadelerini kullandı.

"TAVRIM NETTİR"

Damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın FETÖ operasyonu kapsamında gözaltına alınmasına ilişkin yorumlara da açıklık getiren Topbaş, "FETÖ operasyonunda damadım Ömer F. Kavurmacı gözaltına alındı. 17/25 Aralık'tan sonra damadım bu ihanet şebekesi ile yollarını ayırdığını beyan etti. Yargı süreci elbette gerçeği ortaya çıkaracaktır. Eğer damadım beyanının aksine davranmışsa hak ettiği cezayı çekecektir. "Kızım Fatıma dahi olsa elini keserim" diyen bir Peygamberin ümmetiyiz. Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan ile 42 yıldır omuz omuza yürüyen biri olarak tavrım nettir" dedi.

Ekleme Tarihi: 18 Ağu 2016 20:04