Güncel Güncelleme Tarihi: 23 Eyl 2016 11:04

İstanbul'da metrobüsün yoldan çıkmasına neden olan yolcu gözaltında

İstanbul Valiliği, Acıbadem'de metrobüs şoförüne şemsiyeyle saldıran ve kazaya neden olan vatandaşın gözaltına alındığını duyurdu.

İstanbul'da metrobüsün yoldan çıkmasına neden olan yolcu gözaltında
Acıbadem'de yoldan çıkan metrobüs D-100'e daldı. Araçları biçen metrobüs karşı yönden gelen otobüse çarparak durabildi. Kazanın ise yolculardan birinin şoföre şemsiyeyle saldırması sonucu gerçekleştiği öğrenildi. İstanbul Valiliği, saldırıyı gerçekleştiren vatandaşın gözaltına alınıdığını duyurdu.

İBB: BİR YOLCU ŞOFÖRE SALDIRDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi de Acıbadem'deki metrobüs kazasıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklama şöyle:
"Sabah saatlerinde Acıbadem-Kadıköy istikametinde seyir halinde olan metrobüs yolundan çıkarak karşı yöne geçerek üç otomobil bir otobüse çarptı. Kazada 11 vatandaş hafif yaralandı. Kazanın olmasıyla birlikte itfaiye ve ambulanslar 6 dakikada olay yerine intikal etti. Otobüsün vinçlerle kaldırma çalışmaları devam ediyor. Görgü tanıklarından alınan bilgilere göre bir yolcunun metrobüs şoförüne saldırdığı ve darp ettiği, kazanın bu nedenle meydana geldiği öğrenildi. Oayla ilgili soruşturma devam ediyor."

METROBÜS ŞOFÖRÜ DAHİL 11 YARALI

İstanbul Valiliği de, olayda metrobüs şoförü dahil 11 kişinin yaralandığını ve kazanın, yolculardan birinin metrobüs şoförüne şemsiye ile müdahale etmesi üzerine meydana geldiğini açıkladı.

Ekleme Tarihi: 23 Eyl 2016 11:04