Güncel Güncelleme Tarihi: 7 Ara 2023 20:00

İstanbul geceye sağanak ile giriyor su baskınlarına dikkat

İstanbul Valiliği, megakentte gece saatlerinden itibaren kuvvetli sağanak yağış beklendiğini açıkladı.

yağmur 1

İstanbul Valiliği Saat Vererek Uyardı: Gece Saatlerinden İtibaren Kuvvetli Sağanak Yağış Etkili Olacak

İstanbul Valiliği saat vererek uyardı: Gece saatlerinden itibaren kuvvetli sağanak yağış etkili olacakİstanbul Valiliği, megakentte gece saatlerinden itibaren kuvvetli sağanak yağış beklendiğini duyurdu. Açıklamada, "Ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." denildi.

İstanbul Valiliği'nden Kuvvetli Sağanak Yağış Uyarısı

İstanbul Valiliği, megakentte gece saatlerinden itibaren kuvvetli sağanak yağış beklendiğini açıkladı.

İstanbul Valiliği, kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulundu:

"Meteoroloji'den alınan bilgiye göre; yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden itibaren kuzey ilçeleri ağırlıklı olarak İstanbul'da kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması için meteorolojik uyarı yayınlanmıştır. Ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

yagmur Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgeleri İçin Yağış Uyarısı:

Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgeleri İçin Yağış Uyarısı:

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara, Ege ve Akdeniz bölgesi için yağış uyarısı yaptı. İzmir, Aydın, Manisa ve Muğla'da yerel kuvvetli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Gece saatlerinden itibaren Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa'da kuvvetli sağanak yağış olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca, Antalya merkez ve batısı, Isparta ve Burdur'un doğusunda kuvvetli, Mersin ve Adana'da yer yer çok kuvvetli, Antalya'nın doğusunda çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor.

Yağışların, Antalya'nın doğusunun 1500 metre üzeri yüksek kesimlerinde, özellikle Antalya-Konya yolunun Alacabel mevkiinde, kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde düşmesi bekleniyor.

hava durumu

Ekleme Tarihi: 7 Ara 2023 20:00