Güncel Güncelleme Tarihi: 18 Eyl 2016 23:40

İstanbul'un ciğerleri Kemerburgaz cayır cayır yandı

İstanbul, Kemerburgaz ormanlarında yangın çıktı. Ekipler, etkisini kısa sürede arttıran yangını yaklaşık 1 saat sonra kontrol altına aldı.

İstanbul'un ciğerleri Kemerburgaz cayır cayır yandı
Eyüp Kemerburgaz Hasdal mevkinde ormanlık alanda çıkan yangın sonucu ağaçlar alev alev yandı. İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangında yükselen alevlerin, elektrik işletmesinin içerisindeki yüksek gerilim hattına sıçramaması için yoğun çaba sarf edildi. Ekipler büyüyerek artan yangını yaklaşık 1 saat sonra kontrol altına aldı.

YANGIN ELEKTRİK İŞLETMESİNİN BULUNDUĞU ALANDA ÇIKTI

Yangın, saat 15.00 sıralarında Eyüp Kemerburgaz Hasdal mevkindeki bir elektrik işletmesinin bulunduğu ormanlık alanda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, ormanlık alanda henüz bilinmeyen bir nedenle başlayan yangın kısa sürede büyüdü.Yangının büyümesi üzerine alandaki ağaçlar alev alev yanmaya başladı.

TAKVİYE EKİP İSTENDİ

Elektrik işletmesindeki çalışanların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangını kontrol altına almak için çalışmalara başladı. Ancak alevlerin artarak büyümesi üzerine takviye itfaiye ekibi istendi.

YANGIN 1 SAAT SONUNDA KONTROL ALTINA ALINDI

Takviye ekiplerin de olay yerine gelmesiyle birlikte itfaiye ekipleri, yangınını söndürmek için 4 bir yandan çalışmaya başladı. Alevlerin işletmenin içerisinden geçen yüksek gerilim hattına sıçramaması için yoğun çaba sarf eden ekipler, yaklaşık 1 saatlik çalışması sonucunda yangın kontrol altına aldı.

POLİS İNCELEME BAŞLATTI

İtfaiye ekiplerinin başarılı müdahalesi sonrasında orman yangını büyümeden kontrol altına alınırken, polis ekipleri yangınla ilgili inceleme başlattı.

Ekleme Tarihi: 18 Eyl 2016 23:40