Güncel Güncelleme Tarihi: 3 Kas 2016 20:05

İşte darbe girişiminin 2 ve 3 numarasının son halleri!

15 Temmuz darbe girişiminin 2 ve 3 numarası Kemal Batmaz ile Harun Biniş'in cezaevi görüntüleri yayınlandı. Harun Biniş'in, at kuyruğu saçını kesmesi ve sakal bırakması dikkat çekti.

İşte darbe girişiminin 2 ve 3 numarasının son halleri!
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 15 Temmuz darbe girişimini Adil Öksüz'le birlikte yönettiği ileri sürülen Kemal Batmaz ve Harun Biniş'in cezaevindeki son görüntüleri ortaya çıktı. Karar gazetesinin yayınladığı fotoğraflarda Biniş'in at kuyruğu saçını kestiği, sakal bıraktığı görüldü.

GİZLİ TANIĞIN İFADESİNDE ORTAYA ÇIKTI

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ iddianamesine giren gizli tanık Kuzgun'un ifadesinde "Adil Öksüz'ün villadaki darbe toplantısında at kuyruklu biri vardı. Kim olduğunu bilmiyorum" diyerek tarif ettiği kişinin Harun İbiş olduğu iddia edilmişti.

4 KEZ ADİL ÖKSÜZ'LE BERABER FETULLAH GÜLEN'LE GÖRÜŞMÜŞ

Savcılığın verdiği bilgiye göre Kemal Batmaz, 15 Temmuz darbe girişiminden önce 4 kez, Adil Öksüz'le birlikte ABD'ye giderek Fethullah Gülen'le görüşmüştü. En son 11 Temmuz'da Öksüz ile birlikte Pensilvanya'ya giden Öksüz ve Batmaz'ın dönüş yolunda görüntüleri de tespit edilmişti.

KAMERA KAYITLARINI REDDETTİLER

Zanlılar, son ifadelerinde de Atatürk Havalanı ve Akıncılar Üssü'ndeki kamera kayıtlarındaki görüntülerin kendilerine ait olmadığını söyledi.

Ekleme Tarihi: 3 Kas 2016 20:05