Spor Güncelleme Tarihi: 7 Ara 2016 08:51

İsyan çıktı: Türkiye'de olsa ligler iptal edilir

Merkez Hakem Kurulu eski başkanı Bülent Yavuz, Dinamo Kiev - Beşiktaş maçında verilen penaltıyla ilgili "Türkiye'de verilse ligler bile iptal edilir." dedi.

İsyan çıktı: Türkiye'de olsa ligler iptal edilir

Şampiyonlar Ligi'nde Beşiktaş'ın deplasmanda Dinamo Kiev ile karşılaştığı mücadelede hakem faciası yaşandı.

29. dakikada İskoç hakem Craig Thomson; Derlis Gonzalez ile Beck'in girdiği pozisyonda; siyah-beyazlı futbolcuya kırmızı kart gösterdi ve penaltı noktasını işaret etti. Kiev, Andriy Yarmolenko'nun penaltı golüyle 2-0 öne geçerken, Beşiktaş bu karar sonrası adeta çöktü.

Kiev, Andriy Yarmolenko'nun penaltı golüyle 2-0 öne geçerken, Beşiktaş bu karar sonrası adeta çöktü. Habertürk yazarı Bülent Yavuz pozisyonu şöyle yorumladı:

"BÖYLE PENALTIDA TÜRKİYE'DE LİGLER BİLE İPTAL EDİLİR"

"İskoç hakem Craig Thomson'ın verdiği penaltı, arkasından gösterdiği kırmızı kart tamamen rezalet. Ceza alanına girmekte olan Dinamo Kievli oyuncuyla Andreas Beck, ikili mücadele içerisinde giriyorlar. Birbirlerine takılıp yere düşüyorlar. 6. hakemin ikazı ile hakem penaltı noktasını göstererek Andreas Beck'i de bariz gol pozisyonunu engellediği için oyundan attı. Türkiye'de bir hakem böyle bir kırmızı kart ve penaltı gösterse yer yerinden oynar. Ligler bile iptal edilir."

Ekleme Tarihi: 7 Ara 2016 08:51