Politika Güncelleme Tarihi: 29 Kas 2016 12:07

İzmir'de epilasyon yaptıran iki kadına kanser teşhisi

İzmir'de bir dermatoloji polikliniğine epilasyon için başvuran iki kadının ben ve cilt renklerindeki değişiklikler dikkat çekti. Yaptığı muayenede iki kadına da kanser ön tanısı kondu.

İzmir'de epilasyon yaptıran iki kadına kanser teşhisi
İzmir'de bir dermatoloji polikliniğine epilasyon için başvuran iki kadının ben ve cilt renklerindeki değişiklikler dikkat çekti. Dermatoloji Uzmanı ve hemşirelerin yaptığı muayenede iki kadına da kanser ön tanısı kondu. İleri tetkiklerde kadınların kansere yakalandıkları anlaşıldı.

CİLT VE VULVA KANSERİ TANISI KONDU

Özel bir dermatoloji polikliniğinin Genel Müdürü Belgin Sabancı, epilasyon işleminin sadece kıl tedavisinden ibaret olmadığını söyledi.

Sağlık Muhabirleri Derneği İzmir Temsilcisi Erkan Doğan'ın haberine göre, epilasyonun hekim kontrolünde yapılması gerektiğini anlatan Sabancı, "Epilasyon uygulaması basite alınacak bir yöntem değildir. Epilasyona alınan kişilerin işlemin başından sonuna kadar takip altında olmaları çok önemlidir. Geçtiğimiz günlerde bunun önemi yakaladığımız iki kanser vakasıyla bir kez daha anlaşıldı." dedi.

Dermatoloji uzmanı ve hemşirelerin yaptığı ön muayenenin ardından iki kadını hastaneye yönlendirdiklerini ifade eden Sabacı, yapılan ileri tetkiklerde kadınlara cilt ve vulva kanseri tanısı konduğunu ifade etti.

Ekleme Tarihi: 29 Kas 2016 12:07