Güncel Güncelleme Tarihi: 15 Ara 2016 00:23

Kar bastırdı bu illerde okullar tatil edildi

Yoğun kar yağışı yurt genelinde etkisini artırarak devam ediyor. Malatya, Ordu, Giresun, Rize, Muş, Hakkari, Yozgat, Nevşehir, Bitlis, Elazığ, Bingöl, Tunceli, Erzurum, Iğdır ve Ağrı'da valilikler tatil kararı aldı.

Kar bastırdı bu illerde okullar tatil edildi

Yoğun kar yağışı nedeniyle Malatya, Ordu, Giresun, Rize, Muş, Hakkari, Yozgat, Nevşehir, Bitlis, Elazığ, Bingöl, Tunceli, Erzurum, Iğdır ve Ağrı'da bazı il merkezleri ile ilçelerde okullar 1 günlüğüne tatil edildi. İşte kar yağışı nedeniyle eğitime ara verilen il merkezleri ve ilçeler;

Malatya'da olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ve 13 ilçede eğitime 1 gün ara verildi.

Malatya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kentte önceki gece başlayan ve etkisini sürdüren kar yağışı sonrası oluşan buzlanma nedeniyle Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyeleri tarafından karla mücadele ve tuzlama çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Çalışmaların don ve buzlanma sebebi ile olumlu sonuç vermediği kaydedilen açıklamada, il merkezi ve tüm ilçelerinde okulların tatil edilmesine karar verildiği bildirildi.

Muş'ta kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün daha ara verildi. (Fotoğraf: Yahya Sezgin- Anadolu Ajansı)

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve emzikli kadınlar, kalp ve böbrek yetmezliği, kontrol edilemeyen tansiyon yüksekliği ve kronik hastalıkları olanlar ve engelli kamu personelinin de idari izinli sayılacağı aktarıldı.

ORDU, GİRESUN VE RİZE'DE BAZI İLÇELERDE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Ordu, Giresun ve Rize'nin bazı ilçelerinde kar yağışı dolayısıyla eğitime bugün bir gün ara verildi.

Ordu Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kentte gün içerisinde etkisini gösteren kar nedeniyle Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye ve Ulubey ilçelerinin tamamında, Akkuş, Fatsa ve Ünye ilçelerinde ise bazı okullarda eğitime 15 Aralık Perşembe ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, Akkuş ilçesinde Ahmet Cürebal İHO, İMKB YBO, Akkuş İmam Hatip Ortaokulu, Fatih Ortaokulu hariç tüm taşıma merkezi okullarda, Fatsa ilçesinde merkez dışındaki mahallelerde bulunan okullarda, Ünye ilçesinde ise Pelitliyatak, Yenikent, Tekkiraz, Fatih Meydan, İnkur, Yeşilkent, Ataköy ve Erenyurt mahallelerindeki okullarda eğitime bir gün ara verildiği kaydedildi.

Bitlis'in Hizan İlçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitim ve öğretime ara verildiği bildirildi. (Fotoğraf: Anadolu Ajansı)

Giresun

Giresun'da ise 7 ilçede okullar bugün tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Dereli, Alucra, Güce, Doğankent, Çanakçı ve Keşap ilçesinde eğitime yarın ara verildi.

Bulancak ilçesinde köy okulları, merkezde de Okçu ve Yağmurca köylerindeki taşımalı eğitim yapan okullar tatil edildi.

Rize

Rize'de ise İkizdere ve Kalkandere ilçelerinde kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 15 Aralık Perşembe ara verildi.

SİVAS'TA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Sivas'ta, olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ve 14 ilçede eğitime 1 gün ara verildi. Sivas Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, soğuk hava ve yoğun buzlanma nedeniyle il merkezi ile Suşehri, Gölova, Akıncılar, Altınyayla, Koyulhisar, Yıldızeli, İmranlı, Ulaş, Hafik, Zara, Gemerek, Kangal, Koyulhisar ve Gürün ilçelerinde okulların 15 Aralık Perşembe günü tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, kamuda çalışan hamile ve engellilerin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Vali Davut Gül de okulların tatil edildiği haberini sosyal medya hesabından paylaştı.

Elazığ'da yoğun kar yağışı ve kuvvetli buzlanma riski nedeniyle Elazığ genelinde tüm okullar 15 Aralık Perşembe günü tatil edildi. Kentte dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı aralıksız devam ediyor. (Fotoğraf: İsmail Şen- Anadolu Ajansı) MUŞ'TA KAR TATİLİ UZATILDI

Muş'ta kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün daha ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde eğitime 15 Aralık Perşembe ara verildiğini söyledi.

HAKKARİ'DE EĞİTİME KAR ENGELİ

Hakkari'de etkili olan kar yağışı nedeniyle il merkezi ve ilçelerinde eğitime bugün ara verildi.

Kentte etkisini sürdüren yoğun kar yağışı dolayısıyla il merkezi, Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca ilçelerinin tamamında eğitime yarın ara verilmesine karar verildi.

YOZGAT'TA EĞİTİME 1 GÜNLÜK ARA

Yozgat'ta, olumsuz hava koşulları nedeniyle taşımalı eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, il genelindeki tipi, kar yağışı ve yollardaki buzlanma nedeniyle, merkeze bağlı köylerde taşımalı eğitim yapılan ilk ve ortaokullar ile liselerin 15 Aralık Perşembe günü tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, il merkezindeki engelli öğrenciler ile engelli ve hamile kamu çalışanlarına da 1 günlük izin verildiği kaydedildi.

NEVŞEHİR'DE BAZI İLÇELERDE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Nevşehir'de yarın bazı ilçelerde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Nevşehir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, il genelindeki tipi, kar yağışı ve yollardaki buzlanma nedeniyle Acıgöl, Derinkuyu ve Hacıbektaş ilçeleri ile il merkezine bağlı Boğazköy, Çardak ve İcik köylerinde ilk ve orta dereceli okulların 15 Aralık tarihinde bir gün süreyle tatil edildiği belirtildi.

İl merkezi ile Avanos, Gülşehir, Kozaklı ve Ürgüp ilçelerinde ise sadece taşımalı eğitim yapılan okullarda da aynı tarihte bir gün süreyle eğitime ara verileceği ifade edilen açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurulunun almış olduğu karar gereğince, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personelin de aynı gün idari izinli sayılacakları kaydedildi.Bitlis'in Hizan, Tatvan ve Güroymak ilçelerinde, yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitim ve öğretime ara verildiği bildirildi.

BİNGÖL'DE EĞİTİME KAR ENGELİ

Bingöl merkezde, kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime 1 gün ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, alınan meteorolojik tahminler ve veriler çerçevesinde, sabah saatlerinde başlayan karın etkisini gece boyunca da sürdüreceği beklendiğinden, 15 Aralık Perşembe günü il merkezi ile bağlı belde ve köylerde ilk ve orta öğretime 1 gün süre ile ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engelli personelin de yarın izinli sayılacağı belirtildi.

Bingöl merkezde kar yağışı nedeniyle bugün de eğitime ara verilmişti.

TUNCELİ'DE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Tunceli'deki kar yağışı sebebiyle yarın tüm okullarda eğitime ara verildi.

Valilikten alınan bilgiye göre, il genelinde dün gece saatlerinden itibaren etkisi sürdüren yoğun kar yağışı yüzünden il merkezi ve ilçelerindeki tüm okullarda, 15 Aralık Perşembe günü, eğitime bir gün süreyle ara verilmesi kararlaştırıldı.

Kar yağışı yüzünden ildeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli vatandaşların da idari izinli sayılacağı belirtildi.

Kentte, olumsuz hava koşulları yüzünden bugün de il merkezi ve bağlı köylerin yanı sıra Ovacık, Pülümür, Nazımiye, Mazgirt, Hozat ilçesinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verilmişti.

ERZURUM VALİLİĞİ'NDEN TATİL AÇIKLAMASI

Erzurum'da yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda yarın da eğitime ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, il genelindeki yoğun kar yağışı nedeniyle bugün okullarda eğitime ara verildiği anımsatıldı.

Kar yağışının etkisini aralıksız devam ettirdiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"15 Aralık Perşembe günü Erzurum il genelinde okul öncesi, ilkokul ve liselerde yoğun kar yağışı nedeniyle bir gün süreyle eğitime ara verilmiştir. Kamu kurumlarında çalışan hamile kadınlar ve engelliler de aynı gün idari izinli sayılacaktır." Bayburt'ta kar yağışı dolayısıyla il merkezi ve Aydıntepe ilçesinde yarın eğitim yapılmayacak.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ile Aydıntepe ilçesindeki tüm okullarda 15 Aralık Perşembe günü eğitime ara verildi.

Kamu kurumlarında görev yapan engelli personel de aynı gün idari izinli sayılacak.

Ekleme Tarihi: 15 Ara 2016 00:23