Dünya Güncelleme Tarihi: 16 Ara 2016 15:55

Kardak'ta sıcak saatler! Savaş botları arasında kovalamaca yaşandı

MUĞLA 'nın Bodrum ilçesi açıklarındaki Kardak kayalıklarına gelen Yunan sahil güvenlik botu ile 4 Türk sahil güvenlik botu arasında yaklaşık iki saat süren kovalamaca yaşandı.

Kardak'ta sıcak saatler! Savaş botları arasında kovalamaca yaşandı

Bodrum'un Gümüşlük Mahallesi'ne 3.5 mil uzaklıktaki Kardak kayalıklarına dün (perşembe) sabah saatlerinde Yunanistan'a ait Kilimli (Kalimnos) ve Leros adasından gelen 10 balıkçı ile Yunan sahil güvenlik botları, bugün de gerginliği devam ettirdi.

Bu sabah erken saatlerden itibaren Kilimli adasından gelen bir Yunan sahil güvenlik botu, Turgutreis açıklarındaki Çatal ada yakınlarından Türk karasularına girdi.

YUNAN SAHİL GÜVENLİK BOTUNU ÇIKARDILAR

Bodrum, Yalıkavak ve Turgutreis limanlarından bölgeye hareket eden 4 Türk sahil güvenlik botu, Yunan sahil güvenlik botunu Türk karasularından çıkardı.

YUNAN BOTU TAKİBE ALINDI

Yunan botu saat 12.30 sıralarında Kardak kayalıklarından uzaklaşıp Kalalimnos adası yakınlarına çekildi. Bölgedeki 4 Türk sahil güvenlik botundan ikisi Bodrum'a dönerken diğer ikisi Kardak kayalıklarına bir mil uzaklıkta bekleyerek Yunan botunu uzaktan takibe aldı.

Ekleme Tarihi: 16 Ara 2016 15:55