Asayiş Güncelleme Tarihi: 17 Ara 2016 09:20

Kayseri'de bombalı araçla saldırı oldu patlamada şehitler var

Gelen son dakika haberine göre Kayseri'de Erciyes Üniversitesi önünde patlama meydana geldiği ve yaralıların olduğu bildirildi.

Kayseri'de bombalı araçla saldırı oldu patlamada şehitler var

Kayseri'de Erciyes Üniversitesi önünde patlama oldu. Gelen son dakika haberine göre yaralıların olduğu bildirildi. Aracın komando tugayına yakın yerde gerçekleşti. Şehit ve yaralılar var. Patlamanın saldırı olup olmadığı araştırılıyor.

KAYSERİ'de Erciyes Üniversitesi yerleşkesinin giriş kapısı yakınlarında bomba yüklü bir araç, çarşı iznine çıkan askerlerin de içinde bulunduğu halk otobüsünün yanında infilak etti.

Patlamada şehit ve yaralıların bulunduğu bildirilirken, olay yerine ambulanslar sevk edildi.

BOMBALI ARAÇLA SALDIRI

Görgü tanıkları  patlamanın 71 plakalı bir aracın otobüsün yanına geldikten sonra meydana geldiğini belirttiler.

OTOBÜSTE SİVİL KIYAFETLİ ASKERLER BULUNUYORDU

Otobüsün içinde hafta sonu çarşı iznine çıkan sivil kıyafetli askerlerin bulunduğu belirtiliyor. Görgü tanıklarının ifadelerine göre otobüsün yanına bir aracın yaklaşmasının ardından bir patlama oldu.

Yaralılar, ambulanslarla Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Polis, patlama sonrası olay yerinde geniş güvenlik önlemi aldı.  Kayseri Valisi Süleyman Kamçı ile Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, olay yerinde inceleme yaptı.

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM BAKANLARDAN BİLGİ ALDI

Başbakan Yıldırım, Kayseri'de meydana gelen patlamaya ilişkin ilgili bakanlardan bilgi aldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GENELKURMAY BAŞKANI'NDAN BİLGİ ALDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri'de Erciyes Üniversitesi yakınlarındaki patlamayla ilgili olarak Genelkurmay Başkanı Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'dan bilgi aldı. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gelişmeleri yakinen takip ettiğini, içinde çarşı iznine çıkan askerlerin de bulunduğu halk otobüsünü hedef alan patlama hakkında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar'dan da bilgi aldığını belirtti.

TERÖR SALDIRISI

Kayseri DHA Büro Şefi Oktay Ensari'nin bildirdiğine göre patlamada şehit ve yaralılar var. Ensari “Patlama bir terör saldırısı gibi duruyor. Palas Caddesi, şehir merkezine 5-6 kilometre uzaklıkta. Orası yoğun bir yer değil. Okullar da tatil. Hafta içi yoğun olan bir yol. Aynı yol üzerinde komando tugayı kışlası var. Planlanmış bir olay gibi görünüyor." dedi.

OTOBÜS PARAMPARÇA OLDU

Kayseri Erciyes Üniversitesi önünde patlama ilk görüntüler

Ekleme Tarihi: 17 Ara 2016 09:20