Güncel Güncelleme Tarihi: 17 Ara 2016 11:11

Kayseri'de terör saldırısı dünya basını böyle duyurdu

KAYSERİ'de bugün saat 08:45'te son dakika terör saldırısı gerçekleşti. Kayseri Erciyes Üniversitesi önünde olan patlamada çok sayıda yaralı olduğu gelen ilk bilgiler arasında

Kayseri'de terör saldırısı dünya basını böyle duyurdu

KAYSERİ Erciyes Üniversitesi önünde son dakika terör saldırısı meydana geldi. Çarşı iznine çıkan askerlerin hedef alındığı söyleniyor. Kayseri'deki patlamayı dünya basını da böyle duyurdu. 

'Türk üniversitesi yakınında patlama' başlığı ile haberi duyuran CNN, okuyucularına Kayseri'deki Erciyes Üniversitesi yakınında bir otobüste patlama gerçekleştiğini aktardı. DHA'ya dayandırılan haberde patlayıcı madde yüklü bir araba otobüse çarparak patlamaya sebep oldu ifadeleri kullanıldı.

Patlamayı 'Son dakika gelişmesi' olarak duyuran AFP haber ajansı 'Türk şehri Kayseri'de halk otobüsüne yakın bir noktada patlama oldu' ifadesini kullandı. Çok sayıda yaralı olduğunu bildiren ajans patlamanın patlayıcı yüklü bir araçtan kaynaklandığını bildirdi. AFP 10 Aralık'ta İstanbul'da yaşanan terör saldırısını hatırlattı.

Kayseri'de terör saldırısı olay yerinden ilk görüntüler

Reuters haber ajansı da patlamayı 'son dakika' gelişmesi olarak duyurdu. Patlamada ölü ve yaralıların olduğunu bildiren Reuters bu bilgiyi yerel hastaneye dayandırdı. NTV'yi kaynak gösteren Reuters patlamanın yaşandığı otobüsün izin yapan askerleri taşıdığını bildirdi.

Ekleme Tarihi: 17 Ara 2016 11:11