Güncel Güncelleme Tarihi: 17 Ara 2016 15:41

Kayseri patlaması şehitlerin isimleri ve yaralıların durumu

KAYSERİ patlamasında şehit olanların isimleri belirleniyor. Şu ana kadar ölenlerden 8 şehidin ismi belirlendi. Kayseri saldırısında yaralananların kimlikleri de tespit edildi.

Kayseri patlaması şehitlerin isimleri ve yaralıların durumu

KAYSERİ'de Erciyes Üniversitesi önündeki saldırıda şehit olanların isimleri belirlendi. Şehitlerin kimlikleri ailelerine haber verildikten sonra kamuoyu ile paylaşılıyor. Hastanelerde 6'sı ağır 55 yaralı bulunuyor.

Kayseri'deki patlamada şehit olanların isimlerinin belirlenme çalışmaları ile ilgili son bilgileri İçişleri Bakanı Süleyman Soylu verdi. 13 şehidin olduğu saldırıda şu ana kadar 8 askerin kimliği belirlendi.

Şehitlerin isimleri ailelerine haber verildikten sonra medya ile paylaşılıyor.

YARALILARIN DURUMU NASIL?

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kayseri'de terör saldırısında yaralanan ve Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi altına alınan askerlerin durumu hakkında bilgi verdi. 

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, saldırıda yaralanan askerleri ziyaret etti. Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, üniversite hastanesinde 39 yaralı olduğunu ve 2 kişinin ameliyatının sürdüğünü söyledi. Yaralılardan birinin durumu çok ciddi ve hayati tehlikesi sürüyor. 

Bakan Akdağ şehitlerin isimleri ve yaralıların durumu hakkında şunları söyledi;

-"Hastane ziyaretlerinde kalabalık olarak ziyaret etmekten itina ediyoruz. Üniversite hastanemizde 39 yaralımız var. Bu 39 yaralıdan 2 arkadaşımız halen ameliyattadır. Ameliyattan yeni çıkmış kardeşlerimiz var. Yoğun bakımda hastalarımız var ama bu müdahalelerden sonra durumu hayati tehdit oluşturacak 1 arkadaşımız var. Durumu oldukça ciddi. Allah’tan ona da şifa diliyoruz. Diğer kardeşlerimizi de şifalar diliyoruz. Üniversitemizde kısa sürede hizmet veren kardeşlerimize de teşekkür ediyorum. Onlar sağlık personelleri, görevlerini yapıyorlar ama meseleye gönül koyduklarını da gördüm. 

ŞEHİTLERİN İSİMLERİ

Şehit olan arkadaşlarımızı adli tabipliğe ve savcılığa emanet ediyoruz. Onlar kimlik tespitlerini yapıyorlar, isimlerini belirliyorlar ve daha sonra kamuoyuna bu şekilde açıklanıyor. Bu açıklamaları adli tabiplikten ve savcılıktan işiteceğiz" .

Ekleme Tarihi: 17 Ara 2016 15:41