Politika Güncelleme Tarihi: 19 Ağu 2016 00:27

Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanı açığa alındı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanlarından Doç. Dr. Fatih Gürsul, İstanbul Üniversitesi'ndeki görevinden iki ay açığa alındı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanı açığa alındı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanlarından İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Fatih Gürsul, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi soruşturması kapsamında açığa alındı.

"ŞİMDİLİK BİR ADIM ATMAYI DÜŞÜNMÜYORUM"

Kararın 17 Ağustos'ta kendisine tebliğ edildiğini belirten Gürsul, "Ülkenin içinde bulunduğu durumdan dolayı şimdilik bir adım atmayı düşünmüyorum. 1-2 gün sonra avukatım aracılığıyla ne yapacağıma karar vereceğim" dedi.

Gürsul özetle şunları söyledi:

"Başlangıçta olayı Sayın Genel Başkan'la paylaştım. Ve bir yanlışlık olabileceği düşüncesiyle fazla büyütmedim. Aslında mesele şu; 2011 yılında Fatih Üniversitesi'nden bir kişi bizim üniversitede sınava girdi. Benim verdiğim soru dışındaki bütün soruları cevaplamış. Sınavda haksızlık olduğunu düşünerek şerh düştüm. Rektörlük soruşturdu, sonra üstü kapatıldı. Şimdi FETÖ'nün üniversitesinden gelen biri varken, aynı rektörlük bana 'FETÖ/PDY soruşturmasından dolayı iki ay görevden alıyorum' diyor."

Ekleme Tarihi: 19 Ağu 2016 00:27