Motosiklet Güncelleme Tarihi: 18 Eki 2016 22:03

Kenan Sofuoğlu: Kariyerimi tamamladım, pistlerden...

Dünya Supersport Şampiyonası'nda beşinci kez şampiyon olan Red Bull sporcusu Kenan Sofuoğlu, kariyerini tamamladığını söyleyerek pistlerden ayrılmayacağını açıkladı.

Kenan Sofuoğlu: Kariyerimi tamamladım, pistlerden...
İspanya'nın Jerez Pisti'nde gerçekleşen yarışı ilk sırada tamamlayan milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu, sezonun bitimine bir yarış kala 2007, 2010, 2012 ve 2015'in ardından kariyerinin beşinci dünya şampiyonluğuna imza attı. Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Başkanı Bekir Yunus Uçar ve Kenan Sofuoğlu, The Marmara Pera Oteli'nde basın toplantısı düzenledi. Kenan Sofuoğlu, "Kariyerimi tamamladım. Benim için kariyer olayı bitti. Önümüzdeki sene yarışmaya devam edeceğim" dedi.

BEKİR UÇAR: KAPI KENAN İLE AÇILDI BUNDAN SONRA DA DEVAM EDECEK

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Başkanı Bekir Yunus Uçar, Kenan Sofuoğlu'na Türk milletinin büyük desteği olduğunu ifade ederek, "Kenan Sofuoğlu'nun bu desteği boşa çıkarmadığı için kendisine teşekkür ediyorum. Sporcumuz ve kaptanımız bizim sporumuzun dünyadaki önünü açan isim. Geçen hafta sonu Otomobil Federasyonu Başkanı sayın Serkan Yazıcı İspanya'da bizimleydi. Bizlere ifadesi ' Kenan Sofuoğlu'nun nasıl bir zorluktan çıkarak, büyük bir başarıya imza attığını buraya gelerek yeni anladım' dedi. Sadece Kenan Sofuoğlu değil, arkasından Toprak Razgatlıoğlu ve Harun Çabuk'ta piste çıkarak bizleri gururlandırdı. Bu kapı Kenan Sofuoğlu ile açıldı bundan sonra da devam edecek" dedi.

KENAN SOFUOĞLU: ÖNÜMÜZDEKİ SENE YARIŞMAYA DEVAM EDECEĞİM

Hayallerine ulaştığını belirten Sofuoğlu, "Kariyerimi tamamladım. Benim için kariyer olayı bitti. Önümüzdeki sene yarışmaya devam edeceğim. 32 yaşımda kariyerimin en verimli yıllarında 2017 sezonunda elimden geldiği kadar bayrağımızı dalgalandırmayı istiyorum. Önümüzdeki sene çok daha zor olacak. Diğer markalar yeni modelleriyle piste çıkacaklar. Yanımda yer alan genç sporcu kardeşlerimle birlikte 2017 sezonunda farklı sınıflarda ülkemizin başarısı için mücadele edeceğiz" diye konuştu.

(AMK)

Ekleme Tarihi: 18 Eki 2016 22:03