Ekonomi Güncelleme Tarihi: 29 Eyl 2016 02:15

Kibar Holding'de üstü düzey atama

Kibar Holding bünyesinde yeni kurulan Risk Yönetimi Direktörlüğü’ne Dr. Cumhur Bilgili getirildi.

Kibar Holding'de üstü düzey atama
Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği, yüksek lisans eğitimini ise Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Sermaye Piyasaları ve Borsa üzerine tamamlayan Bilgili, doktorasını Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü, Bankacılık Ana Bilim Dalı bölümünde yaptı.

Kariyerine 1999 yılında Garanti Bankası’nda başlayan Bilgili, ticari şubelerde satış ve pazarlama, ticari krediler bölümünde kredi analizi ve tahsisi konularında çalıştı. Bu görevi sırasında eş zamanlı olarak Doğu Avrupa İş Ünitesi‘nde kredi yönetim politikaları proje liderliği ve iç kontrol (SOX) süreç yönetimi sorumluluklarını üstlendi.

2006 yılında Shell & Turcas Petrol A.Ş.‘de Perakende Satışlar Kredi Kontrolörü olarak görev yaptı.2009 – 2016 yılları arasında Brisa Bridgestone’da Risk Yönetim Müdürlüğü görevini üstlendi. 2012 yılında Cornell University tarafından düzenlenen Üst Düzey Yöneticilik eğitim programını bitiren Bilgili’nin çeşitli uluslararası iç denetim ve risk yönetimi sertifikaları (CCSA, CRMA, CRISC) bulunuyor.

Bilgili ayrıca, Kurumsal Risk Yönetimi Derneği (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı), Türkiye İç Denetim Enstitüsü, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği, Sürdürülebilir Kalkınma Derneği, IRM, RIMS derneklerinin üyesidir.2014 yılında Institute of Risk Management (IRM) tarafından global ölçekte verilen “Yılın Risk Profesyoneli” ödülü ile 2015 yılında CIR Magazine tarafından yine global ölçekte verilen ‘Yılın İş Sürekliliği Stratejisi’ büyük ödülüne de sahiptir. 

Ekleme Tarihi: 29 Eyl 2016 02:15