Spor Güncelleme Tarihi: 7 Ara 2016 00:53

Kiev'de Beşiktaş taraftarlarına çirkin saldırı

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki Dinamo Kiev maçı için Kiev'e giden taraftarlara, rakip takımın taraftarları saldırdı. Onlarca taraftarın yaralandığı olay sonrasında bazı kişiler Türkiye'ye döndü.

Kiev'de Beşiktaş taraftarlarına çirkin saldırı

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde Dinamo Kiev'le yapacağı maçı izlemek için Ukrayna'ya giden siyah-beyazlı taraftarlar saldırıya uğradı.

ASKER ÜNİFORMASI GİYMİŞLER

Saldırılarda onlarca kişi yaralandı. Yüzleri maskeli, asker üniformalı kişilerin saldırısı sırasında, yaralananların bazıları ilk tedavilerinden sonra maçı izleyemeden, Ukrayna hava yollarına ait uçakla, Kiev saati ile saat 20.00'de Türkiye'ye hareket etti.

"SURATLARI DAĞILMIŞ"

Yaralı taraftarların durumunun anlatan bir iş adamı, 'Çok perişan durumdalar, uçak boşken yaralılar nedeniyle bir anda doldu. Anlattıklarına göre, Beşiktaşlılar'a saldıranlar, maskeli kişiler, bazılarının neredeyse suratı tam anlamıyla dağılmış durumda. Sportmenliğe yakışmayan, olaylar yaşanmış. Taraftarları tekerlekli sandalyelerle, uçağa getirtiyolar" dedi.

"HEPİMİZİ ALLAH KORUDU"

Saldırıda yaralanan Metin Tandoğan, "Maskeli ve asker üniformalı kişiler, meydanda bize saldırdı. Allah hepimizi korudu ki ağır da olsa yaralandık ama en azından ölmedik. Bizden sonra diğer gruplara da saldırılar oldu. Hastanelerde çok sayıda yaralı arkadaşlarımız var. Ben uçak bulduğum için hemen dönüyorum. Hepimizi Allah korudu" ifadelerini kullandı.

Ekleme Tarihi: 7 Ara 2016 00:53