Politika Güncelleme Tarihi: 26 Ağu 2016 00:16

Kılıçdaroğlu: Keşke o asker şehit olmasaydı da o acıyı ben yaşasaydım

1 askerin şehit olduğu Artvin'de konvoyuna yönelik düzenlenen saldırının ardından Ankara'ya dönen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Keşke o şehit olmasaydı da aynı acıyı ben yaşasaydım, ailem yaşasaydı." dedi.

Kılıçdaroğlu: Keşke o asker şehit olmasaydı da o acıyı ben yaşasaydım
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Artvin'de yaşadığı suikast saldırısının ardından programını tamamladıktan sonra Ankara'ya döndü. Kılıçdaroğlu'nu Esenboğa Havalimanı'nda çok sayıda partili karşıladı. Kılıçdaroğlu burada yaptığı açıklamada, "Terör kimden, nereden, nasıl gelirse gelsin hep birlikte mücadele edeceğiz. Yarın şehidimizin cenazesine katılacağız. Son derece üzgünüm. Keşke böyle bir olay olmasaydı. Bir canımız var, o canımızı vatana vermeye hazırız. Mehmetçiğimiz verdi, şehit oldu, keşke o şehit olmasaydı da aynı acıyı ben, benim ailem yaşasaydı." dedi.

Kılıçdaroğlu basın mensuplarına yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"Hep birlikte mücadele edeceğiz. Bu terör bizi yıldıramaz. Şehit olan askerimizin cenazesine katılacağım. Keşke o şehit olmasaydı da aynı acıyı ben yaşasaydım, ailem acı yaşasaydı. O açıdan üzgünüm. Buraya katılan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Hep beraber olacağız, birlikte olacağız ve Türkiye'yi birlikte aydınlığa taşıyacağız."

Ekleme Tarihi: 26 Ağu 2016 00:16