Bilim ve Teknoloji Güncelleme Tarihi: 9 Ara 2016 23:07

LG, Türkiye İnovasyon Haftası’nda en inovatif ürünlerini tanıttı

LG Electronics Türkiye, Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde Türkiye İhracatçıları Meclisi’nin (TİM) sürdürülebilir kalkınma yolunda yenilikçi çalışmaları desteklemek amacıyla düzenlediği 5. Türkiye İnovasyon Haftası’nda yeni geliştirdiği inovatif ürünlerini sergiledi.

LG, Türkiye İnovasyon Haftası’nda en inovatif ürünlerini tanıttı

LG Türkiye İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen, girişimcilik ve inovasyon konusunda küresel ve ulusal düzeydeki başarılı örneklerinin masaya yatırıldığı Türkiye İnovasyon Haftası’na katıldı. "Hayatı Güzelleştiren Yenilikler” konseptiyle hazırlanan LG Türkiye standında markanın en inovatif ürünleri sergilendi. Dünyanın en büyük 77 inç 4K OLED TV’si, LG Styler kıyafet bakım teknolojisi, Twin Wash™ model çamaşır makineleri, endüstriyel monitör alanında çığır açan Ultra Stretch OLED Monitör, türünün ilk ve tek örneği çift taraflı OLED Monitör ve "Wallpaper" adlı OLED Monitör kullanıcıların büyük beğenisini topladı.

Konuya ilişkin konuşan Tüketici Elektroniği ve Beyaz Eşya Satış Direktörü Ergün Altay, “Türkiye İnovasyon Haftası’na katılan tüm firmalar gibi biz de LG olarak, yenilikçi ürünlerimizi sergileme ve tanıtma imkânı yakaladık. Özellikle henüz Türkiye’de satışı olmayan, türünün ilk ve tek örneği olan çift taraflı OLED Monitör, Wallpaper OLED Monitör ve Ultra Stretch OLED Monitör ürünlerimiz ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Önümüzdeki dönemde bu ürünleri Türkiye’de görmek mümkün olacak. Öte yandan 2016 yılı sektörde inovatif ürünlerimizle hem satışlarımızı artırdığımız hem de çokça ödül aldığımız bir yıl oldu” dedi.

Etkinlikte bu yıl İnovasyonun Ekonomik Kalkınmadaki Gücü, Büyüme Odaklı İnovasyon, Akıllı Şehirler, Yapay Zeka, Biyomekatronik, Giyilebilir Teknoloji, Dijital Oyun, Spor, Kadın Girişimciler, Sosyal İnovasyon ve Sinema gibi başlıklarda konferans, paneller, sergiler ve atölye çalışmaları gerçekleştirildi.

Ekleme Tarihi: 9 Ara 2016 23:07