Güncel Güncelleme Tarihi: 26 Eyl 2016 10:08

Mardin Derik'te patlama 2 asker şehit 8 asker yaralı

Mardin'in Derik ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında yola tuzaklanan el yapımı patlayıcı infilak ettirildi. Gelen ilk bilgilere göre saldırıda 2 asker şehit oldu, 8 asker yaralandı.

Mardin Derik'te patlama 2 asker şehit 8 asker yaralı
Mardin'de PKK'lı teröristler Kızıltepe-Derik karayoluna tuzakladıkları patlayıcıyı, askerleri taşıyan sivil aracın geçişi sırasında infilak ettirdi. Saldırıda ilk belirlemelere göre, 2 asker şehit oldu 8 asker yaralandı. Yaralı askerler, Derik ve Kızıltepe Devlet Hastanelerine kaldırılarak tedavi altına alındı.

UZAKTAN KUMANDA İLE PATLATTILAR

Kızıltepe-Derik karayolunun Derik ilçe girişindeki Tepedağ Köyü yakınlarında, karayoluna daha önceden PKK'lı teröristler tarafından döşenen patlayıcı, bugün saat 09.20 sıralarında askerleri taşıyan sivil plakalı bir minibüsün geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlatıldı.

2 ASKER ŞEHİT 8 ASKER YARALI

Saldırıda ilk belirlemelere göre, 2 asker şehit oldu, 8 asker yaralandı. Patlamadan sonra bölgeye ambulanslar sevk edilirken, saldırıda yaralanan askerler Derik ile Kızıltepe ilçelerindeki Devlet Hastanelerine kaldırılarak tedavi altına alındı. Bölgede patlamadan sonra operasyon başlatıldı.

Ekleme Tarihi: 26 Eyl 2016 10:08