Spor

Mastergames tenis karşılaşmalarıyla başladı

Üniversite mezunlarını bir araya getiren mastergames tenis karşılaşmasıyla start verdi

Mastergames tenis karşılaşmalarıyla başladı

Bu yıl 5.’si düzenlenen ve üniversite mezunlarının 10 spor dalında yarıştığı MasterGames Turnuvası, tenis karşılaşmalarıyla startını verdi. 30 Eylül 2018 tarihine kadar sürecek olan spor karşılaşmalarıyla üniversite mezunlarını ve iş dünyasını bir araya getiren MasterGames Turnuvası’na, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden 1000’den fazla mezun katılıyor.

Bu yıl 5.’si düzenlenen ve üniversite mezunlarının 10 spor dalında yarıştığı MasterGames Turnuvası, tenis karşılaşmalarıyla başladı. Mücadele dolu geçen karşılaşmalar hız kesmeden devam ediyor. Tenis karşılaşmalarının ardından 22 Eylül’de 200’e yakın mezun, 5 km ve 10 km kategorilerinde koşacak. Yine aynı tarihte briç turnuvasında da kozlar paylaşılacak. 30 Eylül 2018 tarihine kadar sürecek spor karşılaşmalarıyla üniversite mezunları ile iş dünyasını bir araya getiren ve kendi okullarının mezunlar dernekleriyle iletişimlerini artıran MasterGames Turnuvası, aynı zamanda okul günlerindeki gibi birlikte spor yapmayı, aktif yaşamaya teşvik etmeyi ve gittikçe zayıflayan bağları sağlamlaştırmayı da hedefliyor.

Boğaziçi Üniversitesi, İTÜ, ODTÜ, Bilkent Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Işık Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Arel Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Mustafa Kemal Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi gibi Türkiye'nin önde gelen 29 üniversitesinden 1000'den fazla mezun, 30 Eylül 2018 tarihine kadar gerçekleşecek turnuvada futbol, voleybol ve basketbol olmak üzere 3 takım sporunda; tenis, yüzme, koşu ve masa tenisi olmak üzere 4 bireysel sporda; satranç, tavla ve briç olmak üzere 3 zihin sporunda yarışacak.