Yerel Güncelleme Tarihi: 29 Ara 2016 15:57

Mersin'de selde mahsur kalan Suriyeli tarım işçileri kurtarıldı

Mersin’in Tarsus ilçesinde yaşanan sel felaketi ova bölgesinde tarım işçisi olarak çalışan Suriyeli mültecileri de vurdu.

Mersin'de selde mahsur kalan Suriyeli tarım işçileri kurtarıldı

Mersin’in Tarsus ilçesinde yaşanan sel felaketi ova bölgesinde tarım işçisi olarak çalışan Suriyeli mültecileri de vurdu. Tarsus’a bağlı Yeşiltepe, Baharlı ve Egemen mahallelerindeki çadırlarda kalan yaklaşık 700 Suriyeli, sel nedeniyle yaşadıkları yerlerden tahliye edildi.

Alınan bilgiye göre, Tarsus’a bağlı Baharlı Mahallesi’nde kurtarılan 100 Suriyeli, Egemen Mahallesi’ne getirildi. Çevredeki mahallelerden de tahliye edilen yaklaşık 400 Suriyeli, Egemen Mahallesi’nde bulunan cami ve okula yerleştirildi. Suriyelilerin burada sular çekilinceye kadar barınma ihtiyaçlarının sağlanacağı kaydedildi.

Ayrıca Yeşiltepe Mahallesi’nde yine çadırlarda yaşayan 200’e yakın Suriyeli mülteci de, Tarsus ve Mersin Büyükşehir Belediyesi ekiplerince Tarsus Spor Salonu’na getirildi. Tarsus’ta bulunan pansiyonlara yerleştirilecek olan 200 Suriyeli’ye giyecek verildi, yemek dağıtıldı.

Ayrıca Tarsus ilçesinde dün geceden bu yana devam eden sağanak yağmur kentin bazı kesimlerinde olumsuz etkiledi.

Kentte gece saatlerinden itibaren etkisini gösteren kuvvetli yağış nedeniyle birçok cadde sular altında kaldı.

Aşırı yağışlardan rögarların tıkanması nedeniyle caddelerin sular altından kalmasından dolayı araçların mahsur kaldığı görüldü.

Karabucak deresinin de taşmak üzere olduğu görüldü.

Ekleme Tarihi: 29 Ara 2016 15:57