Güncel Güncelleme Tarihi: 16 Eki 2016 19:31

Meteoroloji uyardı! İki şehre sağanak ve baskın uyarısı

Meteoroloji, akşam saatlerinden itibaren Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege için fırtına uyarısında bulunurken, Rize ve Artvin'e de şiddetli yağış uyarısı yaptı.

Meteoroloji uyardı! İki şehre sağanak ve baskın uyarısı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, denizlerde fırtına beklendiğini duyurarak, Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege için fırtına uyarısında bulundu. Meteoroloji'den yapılan açıklamada, fırtınanın salı günü akşam saatlerinde etkisini kaybetmesinin tahmin edildiği belirtilerek, şöyle denildi:

"Batı Karadeniz'de pazar günü akşam saatlerinden sonra rüzgarın kuvvetini artırarak kuzeydoğu yönünden 7 ila 9 (75-90 km/sa) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Batı Karadeniz'deki kuvvetli fırtınanın, salı günü akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir.

Marmara ve Kuzey Ege'de pazartesi günü ilk saatlerden itibaren rüzgarın kuvvetini artırarak kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın; salı günü akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir."

2 İLE ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Rize çevreleri ile Artvin'in kıyı ilçelerinde ise çok kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Genel Müdürlükten yapılan açıklamada, Rize çevresi ile Artvin'in kıyı ilçelerinde gece saatlerinde başlayacak çok kuvvetli yağışların, yarın saat 15.00'e kadar etkili olmasının beklendiği bildirildi.

Açıklamada, yağış nedeniyle yaşanabilecek sel, su baskını, heyelan ve ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiği kaydedildi.

Ekleme Tarihi: 16 Eki 2016 19:31