Yaşam Güncelleme Tarihi: 19 Ağu 2016 11:27

MİT'in önünde etekli başörtülü erkeğinifadesi şaşırttı

Antalya'da, yolda yürüyen "başörtülü ve etekli" erkek, MİT Bölge Daire Başkanlığı önünde güvenlik görevlileri tarafından yakalandı; "Ben ara sıra etek giyerim" dedi.

MİT'in önünde etekli başörtülü erkeğinifadesi şaşırttı
Antalya'da, yolda yürürken durumundan şüphelenilen "başörtülü ve etekli" erkek, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Bölge Daire Başkanlığı önünde nöbet tutan güvenlik görevlileri tarafından yakalandı.

Alınan bilgiye göre, 155 Polis İmdat Hattı'nı arayan bir vatandaş, üzerinde uzun etek ve başörtüsü, elinde ise poşet olan erkeğin MİT binasına doğru yürüdüğünü ihbar etti.

GÜVENLİK GÖREVLİLERİ YAKALADI

İhbar üzerine, çok sayıda polis ekibi daire başkanlığının bulunduğu caddede çalışma başlattı. Etek ve başörtüsü bulunan kişi, söz konusu bina önünde nöbet tutan güvenlik görevlilerince yakalandı.

Güvenlik görevlilerince kimliğinin Y.Ş. (42) olduğu belirlenen bu kişi, daire başkanlığı önüne gelen polis ekiplerine teslim edildi.

"ZAMAN ZAMAN ETEK GİYERİM"

Antalya'ya bir doktor randevusu için geldiğini anlatan Y.Ş, zaman zaman başörtüsü takıp etek giydiğini söyleyerek herkesi şaşkına çevirdi.

TAKSİ PAHALI GELMİŞ, OTELE YÜRÜYORMUŞ

Polis ekipleri, zanlının üzerinde ve poşette yaptıkları aramalarda herhangi bir yasa dışı unsura rastlamadı. Burdur nüfusuna kayıtlı Y.Ş'nin herhangi bir suç kaydının da bulunmadığı anlaşıldı. Şüpheli, yakalandığı yerde polise verdiği ifadede, İstanbul'dan uçakla Antalya'ya geldiğini, havalimanında taksi şoförlerinin istediği ücreti pahalı bulduğu için kalacağı otele yürüyerek gitmek istediğini söyledi.

Zanlı, polis ekiplerinin incelemesinin ardından serbest bırakıldı.

Ekleme Tarihi: 19 Ağu 2016 11:27