Spor Güncelleme Tarihi: 20 Kas 2023 22:00

Montella: Lider olarak geldik lider olarak dönmek istiyoruz

A Milli Takım teknik direktörü Vincenzo Montella, 21 Kasım günü EURO 2024 Elemeleri'nde Galler ile oynanacak karşılaşma öncesi açıklamalarda bulundu.

montella

Montella, Galler'in kendi evinde güçlü bir takım olduğunu bildiğini ancak Türkiye'nin hazırlıklı geldiğini söyledi. Montella, "Lider olarak geldik, lider olarak dönmek istiyoruz. Futbolda hiçbir şey kesin değildir ama biz kendi maçımıza odaklanacağız. Hırvatistan maçına bakmayacağız" dedi.

Montella, kadroyu 29 oyuncudan seçtiğini ve bu oyuncuların hepsinin ilk 11'de oynayabilecek durumda olduğunu belirtti. Montella, "Farklı bir strateji olabilir bizim adımıza Galler'e karşı. Daha önce 2 yıl Türkiye'de çalışmıştım. Bu milli takımın oyuncularına inandığım için görev almak istedim" diye konuştu.

Kenan Yıldız hakkında konuşan Montella, "Kenan'ın büyük potansiyeli var. Şimdiden itibaren herkesin beklentisi daha yüksek olacak. İlk günden beri beni heyecanlandıran bir oyuncu. Böyle oynaması da bizim için sevindirici" dedi.

Montella, "Yaş ortalamamız belki çok genç olabilir ama doğru bir karışımla daha iyi olabiliriz. Bizim milli takımda yaşça büyük örnek alınabilecek isimler de var" ifadelerini kullandı.

Ekleme Tarihi: 20 Kas 2023 22:00