Güncel Güncelleme Tarihi: 2 Şub 2017 14:46

O bebeğe belediye başkanının eşinin adı verildi

Erzurum’da doğum yapmak üzere olan hamile kadını makam aracıyla hastaneye yetiştiren Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç ve eşine, aile tarafından isim jesti yapıldı.

O bebeğe belediye başkanının eşinin adı verildi

Erzurum’da doğum yapmak üzere olan hamile kadını makam aracıyla hastaneye yetiştiren Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç ve eşine, aile tarafından isim jesti yapıldı.

Erzurum’un Çat ilçesine 17 kilometre uzaklıktaki Kaplıca Mahallesi’nde yaşayan Engin Güler isimli bir vatandaş, Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç’a cep telefonundan ulaşarak, eşinin doğum hastası olduğunu ve tipi yüzünden köyde ulaşımın sağlanamaması nedeniyle yardım istedi. Telefon görüşmesinin hemen ardından makam aracına binen Başkan Kılıç, eşi Sibel Kılıç’la birlikte Kaplıca Mahallesi’ndeki hasta kadını alarak Çat Devlet Hastanesi’ne yetiştirdi.

Hastanede doğum yapan Filiz Güler, doğan kız çocuklarına Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç’ın eşi Sibel Kılıç’ın ismini verdi. Hastanede tedavi altına alınan Filiz Güler’in eşi Engin Güler, Başkan Kılıç’a ve eşine teşekkür ederek, "Eşimin doğum sancıları tutunca ne yapacağımızı şaşırdık. Yol kapalı, bu yüzden araç bulamadık, kimse de bu havada yola çıkmaya cesaret edemedi. Ben de Çat Belediye Başkanımız Arif Hikmet Kılıç’ı aradım. Allah razı olsun, eşiyle birlikte evime kadar geldi ve bizi hastaneye yetiştirdiler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum, minnet ve şükranlarımı sunuyorum ve kızımızın ismini de Sibel koymak istiyoruz" dedi.

Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç ve eşi Sibel Kılıç, hastanede tedavi altında olan Filiz Güler’i ziyaret ederek sohbet etti.

MAHSUR KALAN YOLCULARA DA SAHİP ÇIKTI

Öte yandan Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, kar yağışı ve tipi nedeniyle ilçede mahsur kalan Elazığ, Malatya, Bingöl ve Diyarbakır yolcularını da unutmadı. 130 kişilik yolcu kafilesiyle özel olarak ilgilenen Başkan Kılıç, kadın yolcuları ilçede hizmete açtığı Kadın Dinlenme Evi’ne, erkek yolcuları ise, Öğretmenevi’ne yerleştirdi. Tüm yolcuların konaklama, yeme ve içme masrafları Çat Belediyesi tarafından karşılanırken, mahsur kalan kadın yolcularla Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç’ın eşi Sibel Kılıç özel olarak ilgilendi.

Yolcular ise, Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç’a teşekkür ederek, "Erzurum’un Çat ilçesi böyle bir belediye başkanına sahip olduğu için ne kadar sevinse azdır. Başkana çok teşekkür ediyoruz" dedi.

(Abdulcelil Taş / İHA)

Ekleme Tarihi: 2 Şub 2017 14:46