Güncel Güncelleme Tarihi: 18 Ağu 2016 11:30

Ömer Halisdemir'in nabzını kontrol edip ölmediğini anlayınca 2 el daha sıkmışlar

Astsubay Ömer Halisdemir'in darbeci general Semih Terzi'yi vurmasının ardından yaşananlarla ilgili yeni görüntüler çıktı. Hainler Halisdemir'in nabzı atarken 2 el daha ateş etmiş.

Ömer Halisdemir'in nabzını kontrol edip ölmediğini anlayınca 2 el daha sıkmışlar
Darbe girişiminin püskürtülmesinde kritik görev üstlenen Astsubay Ömer Halisdemir'in, cuntacı Semih Terzi'yi vurduğu anların yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Görüntülere göre Halisdemir, Karargah binasına girmek isteyen Terzi'ye 3 el ateş etti. Saat 02.16.45'te cuntacılar, Halisdemir'e 4 saniyede toplam 15 el ateş etti. Ancak 15 kurşuna rağmen hala nabzı atan Halisdemir'e, Üsteğmen Mihrali Atmaca, yerde yatarken 2 el daha ateş etti. Gelen ambulans Halisdemir'e müdahale ettirmeden gönderildi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe planına ağır darbe vurulduğu Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda 15 Temmuz gecesi yaşananlara ilişkin yeni görüntülere ve ayrıntılar ortaya çıktı.

Savcılık dosyasına giren görüntülere göre, Silopi'de görevli FETÖ'cü general Semih Terzi, saat 02.16 sularında helikopterle Özel Kuvvetler Komutanlığı'na geldi.

Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı'nın "Evladım oranın namusu sensin, makamı teslim etme" dediği şehit Astsubay Ömer Halisdemir, silahını alarak helikopterden inen cuntacıların arasına karıştı. Karargah binasına yaklaşan Terzi'yi içeriden çıkan bir subay karşıladı.

ARKADAN VURDULAR

Tam bu sırada Halisdemir, silahını çekerek Terzi'ye 3 el ateş etti. Terzi, yere yığılırken, Halisdemir karargah binasının yanında bulunan ağaçlık alana doğru koştu. Bu esnada Terzi'nin yanında bulunan cuntacılar Halisdemir'in arkasından ateş açtı.

Halisdemir'e 15 el ateş edildi. Halisdemir'i vuran ilk kurşunu sıkan ismin ise Binbaşı Fatih Şahin olduğu anlaşıldı. Şahin'in 12 el ateş ettiği belirlendi. Diğer 3 atışı yapanın ise henüz kimliği tespit edilemedi.

ÖLMEDİĞİNİ ANLAYINCA 2 EL ATEŞ

Astsubay Ömer Halisdemir'in vurduğu Terzi, cuntacılar tarafından karargah binasına taşındı. Ağır yaralı olan Halisdemir de ağaçlık alandan karargah binası önüne getirildi. Bu sırada Özel Kuvvet Komutanlığı'nda görevli ambulans geldi.

Ancak cuntacıların talimatı üzerine Halisdemir'e hiçbir müdahalede bulunulmadı. Aksine 15 kurşuna dayanan Halisdemir'in nabzını kontrol eden cuntacılar ölmediğini anlayınca yerde yatan Halisdemir'e canice ateş etti. Bunu yapanın ise Üsteğmen Mihrali Atmaca olduğu belirlendi. Bu sırada cuntacılar bekleyen ambulansı da geri gönderdi.

ÇARŞAFIN İÇİNDE TAŞIDILAR

Atmaca'nın iki kurşunun ardından şehit olan Halisdemir'in üzerine ambulanstan getirilen çarşaf örtüldü. Ancak cuntacılar tarafından Halisdemir'in üzerinden alınan çarşaf karargah binasındaki Terzi'nin yanına götürüldü.

Yaklaşık 30 dakika kadar karargah binasında kalan Terzi, daha sonra 6 cuntacı tarafından çarşaf içerisinde helikoptere taşındı. Daha sonra da Terzi helikopterle GATA'ya götürüldü. Caniler, Ömer Halisdemir'in naaşını ise karargah binası önünde bıraktı.

Bu arada Halisdemir'e ilk kurşunu sıkan Fatih Şahin de GATA'ya gitti. GATA'da yakalanan Şahin, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Öte yandan, Terzi'nin taşınması sırasında cuntacıların arasında yer alan sivil giyimli şahıs da dikkat çekti.

DAKİKA DAKİKA O GECE

02.16:30 - Semih Terzi karargah komutanlık girişi önüne geliyor.

02.16:42 - Astsubay Ömer Halisdemir, Terzi'ye 3 el ateş ederek vuruyor.

02.16:45-49 - Cuntacılar, Halisdemir'in arkasından 15 el ateş ediyor.

02.19:11 - Cuntacılar, Terzi'yi karargah binasına taşıyor.

02.19:23 - Terzi asansöre bindiriliyor.

02.21:00 - Halisdemir sürüklenerek komutanlık girişi önüne getiriliyor.

02.26:00 - Komutanlık girişi önüne ambulans geliyor

02.27:30 - Halisdemir'in nabzı kontrol ediliyor.

02.27:40 - Üsteğmen Mihrali Atmaca Fatih Şahin'in emriyle Halisdemir'e iki el ateş ediyor.

02.28:50 - Cuntacıların talimatı üzerine ambulans karargah önünden ayrılıyor.

02.50:45 - Semih Terzi karargahtan çıkarılarak helikoptere taşınıyor.

CUNTACIYI TAŞIMA ANI

Kahraman Astsubay Ömer Halisdemir'in vurduğu cuntacı General Semih Terzi, darbeciler tarafından önce karargaha taşınıyor. Ardından 02.50.45'te Semih Terzi karargahtan çıkarılarak helikoptere taşınıyor.

TALİMAT ŞAHİN'DEN

Kahraman Astsubay Ömer Halisdemir'e son iki kurşunu sıkan Mihrali Atmaca ifadesinde, talimatı Binbaşı Fatih Şahin'den aldığını söyledi.

Ekleme Tarihi: 18 Ağu 2016 11:30