Güncel Güncelleme Tarihi: 24 Ağu 2016 13:46

ÖSO ordusu Keklice köyünü IŞİD'ten geri aldı bayrak dikti

Suriye operasyonu son sürat devam ederken ÖSO ordusu Cerablus'a 5 kilometre mesafede bulunan Keklice köyünü IŞİD'ten geri aldı. ÖSO Çobanbey kasabasına da bayrak dikti.

ÖSO ordusu  Keklice köyünü IŞİD'ten geri aldı bayrak dikti
Suriye'nin Halep şehrine bağlı Cerablus bölgesindeki terör örgütü IŞİD hedeflerine yönelik başlatılan operasyon sürerken, Kilis'teki sınır birlikleri tarafından da IŞİD mevzileri aralıklarla vuruluyor.

ÖSO ÇOBANBEY'E BAYRAK DİKTİ

Suriye tarafındaki dumanlar Elbeyli ilçesinden de görünüyor. Savaş uçaklarının seslerinin de duyulduğu sınır hattında Gaziantep'in Oğuzeli ilçesinin karşısındaki askeri birlikler de IŞİD mevzilerini aralıklarla ateş altına alıyor. Askeri birliklerin bulunduğu bazı bölgelerde karayolları trafiğe kapatıldı. Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) ise El Rai Çobanbey kasabasına bayrak diktiği görüldü.

KEKLİCE KÖYÜ IŞİD'TEN GERİ ALINDI

Öte yandan ÖSO, Türkiye sınırından yaklaşık 3 kilometre güneyde kalan ve Cerablus ilçe merkezinin yaklaşık 5 kilometre batısındaki Keklice köyünü, zırhlı birlikler eşliğinde IŞİD'ten aldı.

Keklice köyüne yerleşen ÖSO buradan doğu yönündeki ilçe merkezine ilerleyebilmek için köyün çevre güvenliğini oluşturuyor.

Ekleme Tarihi: 24 Ağu 2016 13:46