Otomobil Güncelleme Tarihi: 20 Kas 2023 23:00

Otomobil markaları Hozon Neta ve Carver Türkiye'de

Gürses Grup, otomotiv sektöründe yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Hollandalı ve Çinli elektrikli otomobil markası Hozon Neta ve Carver Türkiye'de!

neta elektrikli otomobil

Gürses Grup'tan yeni nesil mobilite hamlesi: Hozon Neta ve Carver Türkiye'de

Gürses Grup, otomotiv sektöründe yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Şirketin mobilite şirketi GRS Automobility, Çin'in en hızlı büyüyen elektrikli otomobil markası Hozon Neta ve Hollandalı mikromobilite uzmanı Carver markalarını Türkiye'de satışa sunacak.

Hozon Neta: Avrupa'dan önce Türkiye'de

Neta elektrikli otomobil

2022 yılında 150 bin adet elektrikli araç satışına ulaşarak dünya çapındaki elektrikli araç üreticileri arasında ilk 10'da yer alan Hozon Neta, 2024 yılında gireceği Avrupa pazarından önce Türkiye'de satışa sunuluyor.

Neta, güvenlik ve tasarım özellikleri, teknoloji ve donanım seviyesi, yüksek kalite standartlarıyla iddialı yeni nesil otomobiller geliştiriyor. Şirketin Türkiye'de ilk etapta satışa sunacağı model, kompakt SUV Neta U olacak.

Neta U, dünyanın en iyi batarya üreticilerinden CATL batarya ile şehir içi 420 kilometre sürüş menzili (WLTP) sunuyor. 30 dakikada yüzde 30'dan yüzde 80'e hızlı şarj özelliğine sahip model, V2L fonksiyonu sayesinde tıpkı bir jeneratör gibi enerji kaynağı haline dönüşerek kamp, doğal afet gibi durumlarda farklı elektronik cihazları şarj edebiliyor.

Neta U'da tek pedal sürüş modu, yüksek konfor ve teknoloji donanımları, her biri 8 inç olan iki ayrı dokunmatik ekran, kaliteli materyallerle bezenmiş iç mekân öne çıkıyor. Birçok pasif ve aktif güvenlik ekipmanıyla donatılan Neta U'nun C-NCAP testlerinden 5 yıldız aldığı belirtiliyor.

Neta U'nun ardından gelecek Neta GT ise 0'dan 100 km/s hıza sadece 3,7 saniyede çıkabilen safkan bir elektrikli coupe olacak. Neta AYA ise küçük ailelerin gündelik hayatını kolaylaştıracak B segmenti bir SUV olarak konumlandırılıyor. L4+ otonom sürüş desteği, fütüristik tasarım öğeleri, 21 hoparlörlü ses sistemi gibi birçok özellikle donatılan hiper sedan modeli Neta S ise 2025 yılında ürün gamına dahil olacak.

Carver: Trafikte seyir keyfi veren yeni nesil yol arkadaşı

Carver

Kayak sporundaki "carving" kelimesinden ilham alarak Hollanda'da 1994 yılında serüvenine başlayan Carver markası da GRS Automobility'nin önümüzdeki ay itibarıyla Türkiye'de satışa sunacağı bir diğer marka olarak öne çıkıyor.

Carver, şehir içi yolculukları pratik hale getiren kompakt boyutları ve 1+1 oturma düzeniyle eğlenceli, akıllı ve ekonomik seyahat çözümleri sunuyor. Carver'ı rakiplerinden ayıran en büyük unsur ise Dynamic Vehicle Control sistemi sayesinde tıpkı motosikletlerde olduğu gibi virajlarda belli bir açıda yatabilmesi ve böylelikle çok daha güvenli ve stabil bir sürüş deneyimi sağlaması oluyor.

GRS Automobility Genel Müdürü Vedat Uygun: "2030 yılında Türkiye'deki mobilite şirketleri arasında ilk 3'te yer almak vizyonumuzun genel çerçevesini oluşturuyor"

GRS Automobility Genel Müdürü Vedat Uygun, yeni markalarla ilgili yaptığı açıklamada, "Mobilite kavramını uçtan uca yenilikçi çözümlerle yeniden ele almayı, ülkemiz otomotiv pazarını geliştirerek daha dinamik bir hale getirmeyi, bu sayede katma değer sağlamayı ve dönüştürmeyi hedefliyoruz.

Hozon Neta ve Carver markaları oluşturacağımız değer zincirindeki yeni iki halka olacak. Pazara giriş yapan birçok yeni markanın aksine satış adetlerinden ziyade kullanıcıların sevdiği markaları temsil etme motivasyonu üzerinde duruyoruz.

Aidiyet duygusu yaratmak ve tüketicileri mutlu etmek, her alanda yanlarında olmak bizler için pazar payından, satış adetlerinden çok daha kıymetli. 2030 yılında Türkiye'deki mobilite şirketleri arasında ilk 3'te yer almak vizyonumuzun genel çerçevesini oluşturuyor." ifadelerini kullandı.

Ekleme Tarihi: 20 Kas 2023 23:00