Dünya Güncelleme Tarihi: 24 Ağu 2016 17:37

Özgür Suriye Ordusu Cerablus'a ulaştı, çatışmalar sürüyor

Özgür Suriye Ordusu, IŞİD'e yönelik operasyon kapsamında hedef olarak belirlenen Cerablus ilçe merkezinin girişine ulaştı.

Özgür Suriye Ordusu Cerablus'a ulaştı, çatışmalar sürüyor
ÖSO'nun 5 bin kişilik kuvvetle katıldığı operasyonun detaylar gelmeye devam ediyor. AA'nın askeri kaynaklara dayandırdığı haberine bilgiye göre, sabaha karşı Cerablus'un IŞİD'den temizlenmesi amacıyla başlatılan harekat sürüyor. Zırhlı birlikler eşliğinde öğle saatlerinde Türkiye sınırının güneyinde 3 kilometre içerdeki Keklice köyünü ele geçiren ÖSO güçleri, ilerlemesini devam ettirerek, buraya 5 kilometre mesafedeki Cerablus ilçe merkezinin girişine ulaştı.

CELABRUS GİRİŞİNE ULAŞTILAR

ÖSO önce Türkiye sınırına üç kilometre mesafedeki Keklice köyünü IŞİD'den aldı ve terör örgütünün bayrağının yerine kendi bayrağını dikti. Keklice'den sonra operasyona devam eden Türkiye destekli muhalifler Tel Şair, Elvaniye ve Göğüncük köylerinin de denetimini sağladı. Operasyon kapsamında da 46 IŞİD militanı öldürüldü. Hızla ilerleyen birlikler Cerablus merkezinin girişine ulaştı.

OPERASYON SÜRÜYOR

Suriye'nin Halep şehrine bağlı Cerablus bölgesindeki terör örgütü IŞİD hedeflerine yönelik başlatılan operasyon sürerken, Kilis'teki sınır birlikleri tarafından da IŞİD mevzileri aralıklarla vuruluyor.

RUTERS: IŞİD ÇEKİLİYOR

Reuters'ın geçtiği bilgiye göre, IŞİD, Cerablus çevresindeki çok sayıda köyden çekiliyor.

Ekleme Tarihi: 24 Ağu 2016 17:37