Güncel Güncelleme Tarihi: 8 Eki 2016 23:40

Pervin Buldan'ın yeğeninin öldüğü olayın ayrıntıları

Hakkari Valiliği, Yüksekova'da 4 kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili açıklama yaptı. Mahallede görev yapan kobra aracının tepesindeki silahın kendiliğinden ateş aldığını söyledi.

Pervin Buldan'ın yeğeninin öldüğü olayın ayrıntıları
Hakkari Valiliği, Yüksekova'da 4 kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili açıklama yaptı. Mahallede görev yapan kobra aracının tepesindeki silahın kendiliğinden ateş aldığını söyledi.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 4 kişinin hayatını kaybettiği 3 kişinin de yaralandığı olayın ayrıntıları ortaya çıktı. Hakkari Valiliği, Yüksekova ilçesinde meydana gelen 4 kişinin hayatını kaybettiği ve 3 kişinin yaralandığı olayla ilgili "Orman Mahallesindeki devriye görevi yapan aracın kule kısmında bulunan silahın ateş alması sonucu Jiyan mobilyada oturanlar hayatını kaybetti. Polis gözaltına alındı" açıklamasını yaptı.

İşte Valilik'ten yapılan o açıklama:

SİLAH ATEŞ ALDI, MOBİLYACIDA OTURANLAR HAYATINI KAYBETTİ

"08.10,2106 günü saat 10: 00 sıralarında Özel Harekat Grup Amirliği hizmetinde kullanılan Orman Kobra kod nolu ekipte görevli araç şoförü B.Z., araç kulecisi İ.M., ve E.K., Orman Mahallesindeki devriye görevlerini ifa etmek için Cengiz Topel Caddesi üzerinde Cezaevi Kavşağına geldiğinde aracın kule kısmında bulunan silahın ateş alması nedeniyle Jiyan mobilya ve müştemilat kısmında bulunan Şemsettin Çakmakçı, Rahmi Safhalı, Necdet İşözü, Mehmet Ali Kaya, Serhat Buldan ve Aydın Tümen isimli şahıslar yaralanmış.

Şahıslar olay yerine gelen ambulanslarla ivedi bir şekilde Yüksekova Devlet Hastanesine intikal ettirilmiş. Rahmi Safhalış, Necdet İşözü, Serhat Buldan ve Aydın Tümen isimli şahıslar yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmişlerdir. Diğer yaralı şahısların tedavilerine devam edilmektedir.

"POLİS MEMURU: ARAÇ KENDİLİĞİNDEN ATEŞ ALDI"

Konu ile ilgili olarak aracın kulesinde görevli polis memuru İ.M., alınan ilk ifadesinde aracın kule kısmında bulunan silahın kendiliğinden ateş aldığını tetik kısmına kesinlikle dokunmadığını beyan etmiştir.

POLİS GÖZALTINA ALINDI

Konu ile ilgili olarak aracın kulecisi polis memuru İ.M., gözaltına olaya karışan zırhlı araç muhafaza altına alınmış olayla ilgili adli soruşturma başlatılmıştır.

MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRİLDİ

Olayın tüm yönleri ile aydınlatılması için İçişleri Bakanlığınca Mülkiye Başmüfettişi görevlendirilmiş ilgili mülkiye başmüfettişi tarafından çalışmalara başlanmıştır"

Ekleme Tarihi: 8 Eki 2016 23:40