Ekonomi Güncelleme Tarihi: 6 Eyl 2016 22:24

Petkim Olağanüstü Genel Kurul topladı yeni üyeler atandı

Petkim Petrokimya Holding A.Ş. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Toplantıda, boşalan yönetim kurulu üyeliklerine yapılan atamalar açıklandı.

Petkim Olağanüstü Genel Kurul topladı yeni üyeler atandı
Türkiye için 50 yılı aşkın süredir üretim yapan Petkim Petrokimya Holding A.Ş. olağanüstü genel kurul toplantısını 6 Eylül 2016 tarihinde gerçekleştirdi. Olağanüstü genel kurulda Petkim ‘de verimliliği artırmayı hedefleyen yeniden yapılanma süreci ele alındı. Doğrudan ve dolaylı olarak 150 bin kişiye istihdam sağlayan Petkim ’de düzenlenen toplantıda görev değişiklikleri de görüşüldü.

Olağanüstü genel kurulda iki yeni yönetim kurulu üyesinin isimleri açıklandı. TEAŞ’TA ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunda çeşitli görevlerde bulunan İlhami Özşahin, Petkim Eski Genel Müdürü Sadettin Korkut’un yerine yönetim kurulu üyesi olarak atandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müşaviri olan Ertuğrul Altın, yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden Kenan Yavuz’un yerine atandı.

ERTUĞRUL ALTIN KİMDİR?

1967 yılında doğan Ertuğrul Altın, Yıldız Üniversitesi’nden Makine Mühendisi olarak mezun olmuş ve Marmara Çağdaş Yönetim Teknikleri Vakfı-Maine Üniversitesi Yönetim Sertifika Programını (sekiz ay) başarı ile tamamlamıştır. Altın ayrıca, Marmara Üniversitesi Avrupa Topluluğu Enstitüsü’nde Master programını bitirmiştir.

İş hayatına 1990 yılında Aile Şirketinde başlamış, 1996-2004 arası İGDAŞ mühendis, uzman, şef, müdür ve en son Bölge Müdürü, 2004-2008 yılları arasında Çalık Grubunda Bursagaz Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. 2008-2009 yıllarında Serbest Danışmanlık yapmış ve “Dört Yılda Kalite Ödülüne” Bir Örnek Olay kitabını yazmıştır.

2009-2011 yıllarında Zorlu Grubunda Trakya Gaz ve Gazdaş Şirketlerinin Genel Müdürlüğü, 2011-2013 yılları arasında TANAP Genel Müdürlüğü yapmış, SOCAR Türkiye adına müzakere sürecinde bulunmuş, 2014-2015 arasında SOCAR adına TANAP’ta Teknik Kontrat Komitesi Üyesi olarak çalışmıştır.

2015 Kasım ayından itibaren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda Müşavir olarak çalışmaktadır.

Evli ve iki çocuk üyesi olan Altın, iyi derece İngilizce bilmektedir.

İLHAMİ ÖZŞAHİN KİMDİR?

1950 yılında Kastamonu’da doğan İlhami ÖZŞAHİN, 1975 yılında İstanbul Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. İş hayatına, 1976 yılında TEK’te Sistem İşletme Mühendisi olarak başlayan ÖZŞAHİN; 1995 yılında TEAŞ Yük dağıtım Dairesi Başkanı olmuş, 2000 yılının sonunda TEAŞ Genel Müdürlüğü’ne Müşavir olarak atanmıştır. 1995-2000 yılları arasında mevcut görevlerinin yanı sıra TEAŞ Çevre Dairesi Başkanlığı ile Fen Tetkik ve Verimlilik Dairesi Başkanlıkları görevlerini de yürütmüştür. 2002-2003 yıllarında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunda Enerji Uzmanı olarak çalışmış, 2003 yılı Mart ayında Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğüne Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmış ve görevinden 2009 yılında emekli olmuştur.

Çalışma süresi boyunca birçok yurt içi ve yurt dışı kısa süreli eğitimlerinin yanı sıra Japonya’da Enerji Planlaması ve Koordinasyonu, İngiltere’de Enerji Yönetimi konularında da uzun süreli eğitimler almıştır.

Halen serbest müşavir olarak çalışmakta olan Özşahin; evli ve üç çocuk babasıdır.

Ekleme Tarihi: 6 Eyl 2016 22:24