Güncel Güncelleme Tarihi: 15 Eki 2016 20:28

PKK'ya dev operasyon 50 km'lik alan kıskaca alındı

Adıyaman'da tespit edilen PKK'lı teröristlerin yakalanması için yaklaşık 250 güvenlik gücünün katıldığı operasyonu Adana Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş yönetiyor.

PKK'ya dev operasyon 50 km'lik alan kıskaca alındı
Adıyaman'ın kırsal kesiminde insansız hava araçlarıyla tespit edilen PKK'lı teröristlerin yakalanması için yapılan operasyonu Adana Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş yönetiyor. Operasyona 250 güvenlik gücü katılıyor.

UZMAN ÇAVUŞ YARALANDI

Güvenlik güçleri tarafından kent merkezine 30 kilometre uzaklıktaki Yazıbaşı, Akçalı ile Çamyurdu Köyü'nde insansız hava araçlarıyla tespit edilen 19 kişilik PKK'lı grubun yakalanması için başlatılan operasyonda, dün sağlanan ilk temasta Uzman Çavuş 28 yaşındaki Emin Alpay yaralandı.

OPERASYONU TÜMGENERAL YÖNETİYOR

Helikopterle Polis Özel Harekat Şubesi pistine taşınan ve ambulansla götürüldüğü Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisi süren Alpay'ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. PKK'lı grubun yakalanması için başlatılan operasyonu Adana Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş yönetiyor.

YAKLAŞIK 250 GÜVENLİK GÜCÜ KATILDI

Diyarbakır'dan gelen jandarma ile polis özel harekat ekiplerinin de destek verdiği operasyona yaklaşık 250 güvenlik gücünün katıldığı belirtildi.

Giriş ve çıkışların jandarma tarafından kontrollü sağlandığı ve sık sık silah seslerinin geldiği operasyon bölgesindeki PKK'lı grubun etkisiz hale getirilmesi için 50 kilometrekarelik alan çembere alındı. Olası orman yangınına hızlı müdahale etmek amacıyla itfaiye, yaralanmalara karşı da sağlık görevlileri bölgede hazır bekletiliyor.

Ekleme Tarihi: 15 Eki 2016 20:28